A A A

Amasya’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konferansı

Eklenme : 2015-03-16 22:00

AMASYA - Amasya’da Din Görevlileri Birliği Derneği tarafından düzenlenen ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ programında konuşan İlahiyatçı Yazar Mehmet Göktaş,günümüzde sahabe gibi yaşamanın mümkün olduğunu söyledi.

Amasya’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konferansı

Amasya 22 Haziran Spor Salonunda düzenlenen ‘Sahabe Gibi Yaşamak’  adlı programa katılan Eğitimci Yazar Mehmed Göktaş, sevenleri ile buluştu.Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya şubesinin düzenlediği ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ adlı konferans, STK temsilcileri, Din görevlileri, İmam Hatipliler, Akademisyenler, Üniversite Öğrencileri ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Emrullah Güneş’in sunumu ile gerçekleşen program, Muhammed Mustafa Göl’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim  tilaveti ile başladı.

Ardından Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya Şube Başkanı Recep Ergül, bir selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra Özlem Ajans sanatçılarından  Selami Güneş'in seslendirdiği ilahi ve ezgilerle  program devam etti.

Programda  konuşan  Eğitimci Yazar Mehmet Göktaş, ‘Sahabe Gibi yaşamak’ adlı konferansa katılmaktan dolayı duyduğu    memnuniyetini dile getirdi.

Allah’ın Razı Olduğu Topluluk

Konuşmasında sahabe hayatından örnekler veren Göktaş Hoca: “Allah (cc) tüm insanlığa en güzel örnek olan ve parmakla gösterilen bir dönemin insanlarını, özel olarak terbiye etti. Bu insanları, Peygamberimizin gözetim ve terbiyesine teslim ederek, en güzel şekilde yetişmelerini sağladı. Onun gözetiminde yetişen bu nesil, İslam’ı layıkıyla yaşadı ve tüm insanlığa örnek oldu. Allah o insanlardan razı olduğunu bildirdi. Onların yaşadığı İslam’ı, tüm Müslümanların tıpkı onlar gibi  yaşaması gerekir.” dedi.

  Örnek Bir Nesil

Göktaş Hoca, Rabbimizin insanların doğru yolu bulabilmelerini, sahabe gibi iman etmeye bağladığını, bizim de doğru yolu bulabilmemiz ancak ve ancak onlar gibi iman etmeye, onlar gibi İslam’ı yaşamaya ve hayata tıpkı onların baktığı gibi bakmaya bağlı olduğunu  belirterek, “Acaba bu insanlar ne yaptı da Allah onları bu kadar önemsedi ve onları tüm insanlığa örnek gösterdi? İşte bu soruya verilecek doğru cevap bizim de hayatımızı değiştirecek ve bizleri tıpkı Allah’ın razı olduğu o insanlar gibi yapacaktır.

Program Amasya Fatih Camii İmam Hatibi Emin Çınarcı’nın kapanış duası ile son buldu.  (Emrullah Güneş-İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER