A A A

Amasya’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konferansı

Eklenme : 2015-03-16 22:00

AMASYA - Amasya’da Din Görevlileri Birliği Derneği tarafından düzenlenen ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ programında konuşan İlahiyatçı Yazar Mehmet Göktaş,günümüzde sahabe gibi yaşamanın mümkün olduğunu söyledi.

Amasya’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konferansı

Amasya 22 Haziran Spor Salonunda düzenlenen ‘Sahabe Gibi Yaşamak' adlı programa katılan Eğitimci Yazar Mehmed Göktaş, sevenleri ile buluştu.Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya şubesinin düzenlediği ‘Sahabe Gibi Yaşamak' adlı konferans, STK temsilcileri, Din görevlileri, İmam Hatipliler, Akademisyenler, Üniversite öğrencileri ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Emrullah Güneş'in sunumu ile gerçekleşen program, Muhammed Mustafa Göl'ün okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya Şube Başkanı Recep Ergül, bir selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in seslendirdiği ilahi ve ezgilerle program devam etti.

Programda konuşan Eğitimci Yazar Mehmet Göktaş, ‘Sahabe Gibi yaşamak' adlı konferansa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Allah'ın Razı Olduğu Topluluk

Konuşmasında sahabe hayatından örnekler veren Göktaş Hoca: "Allah (cc) tüm insanlığa en güzel örnek olan ve parmakla gösterilen bir dönemin insanlarını, özel olarak terbiye etti. Bu insanları, Peygamberimizin gözetim ve terbiyesine teslim ederek, en güzel şekilde yetişmelerini sağladı. Onun gözetiminde yetişen bu nesil, İslam'ı layıkıyla yaşadı ve tüm insanlığa örnek oldu. Allah o insanlardan razı olduğunu bildirdi. Onların yaşadığı İslam'ı, tüm Müslümanların tıpkı onlar gibi yaşaması gerekir." dedi.

örnek Bir Nesil

Göktaş Hoca, Rabbimizin insanların doğru yolu bulabilmelerini, sahabe gibi iman etmeye bağladığını, bizim de doğru yolu bulabilmemiz ancak ve ancak onlar gibi iman etmeye, onlar gibi İslam'ı yaşamaya ve hayata tıpkı onların baktığı gibi bakmaya bağlı olduğunu belirterek, "Acaba bu insanlar ne yaptı da Allah onları bu kadar önemsedi ve onları tüm insanlığa örnek gösterdi? İşte bu soruya verilecek doğru cevap bizim de hayatımızı değiştirecek ve bizleri tıpkı Allah'ın razı olduğu o insanlar gibi yapacaktır.

Program Amasya Fatih Camii İmam Hatibi Emin Çınarcı'nın kapanış duası ile son buldu. (Emrullah Güneş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER