A A A

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Eklenme : 2015-03-16 18:33

TOKAT - Tokat'ta Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı "Sahabe Gibi Yaşamak" konulu bir program düzenlendi.

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Tokat 26 Haziran Kültür Sarayı'nda düzenlenen "Sahabe Gibi Yaşamak" adlı programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, İslam ile şereflenen sahabenin yeryüzündeki tüm insanlığa örnek olduklarını ifade etti.

Düzenlenen programa, bölgenin tanınmış kanaat önderleri, STK temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Burhan Kaya Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Osman Uzun'un açılış konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra "Sahabe Gibi Yaşamak" konulu bir konuşma yapan Mehmet Göktaş, sahabelerin hayatından kesitler sunarak, "Peygamber Efendimizin sahabeleri, ibadetlerinde öyle bir noktaya gelmişlerdi ki, Allah onlardan razı, onlar da Allah'tan razı olmuştu. Bu sebeple onlar rıza makamına ermiş kimselerdi. İşte onları bu seviyeye çıkaran en önemli şey, Allah'ın emir ve yasaklarına hakkı ile riayet etmeleri ve Rasulullah'ın (as) sünnetine samimi bir şekilde sarılmalarından kaynaklanıyordu." dedi.

Bu asırda da sahabe gibi yaşamanın mümkün olduğunu dile getiren Göktaş, "Sahabeler Kur'an-ı Kerim'i rehber, Rasulullah'ı örnek alarak bizler için güzel bir numune olmuşlardır. Bizler de onların takip ettiği çizgiyi takip ederek, güzel bir örnek olabiliriz." ifadelerini kullandı.

Göktaş, "İslam ile şereflenen Peygamber efendimizin sahabeleri, yeryüzündeki tüm insanlığa örnek oldular. O Arap kabilelerinin içinden yol kesip eşkıyalık yapan, insanlara zarar veren topluluktan, tüm insanlığa yaşantısıyla güzel örnek olacak, evliya derecesine yükselen insanlar çıktığına şahit olduk." şeklinde konuştu.

özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in ilahi ve ezgiler seslendirdiği program Ayhan Aydın Hoca'nın yapmış olduğu dua ile son buldu. (Emrullah Güneş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

2017-08-23 10:40:54

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde dengesini kaybederek Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı.

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

2017-08-23 09:34:47

OHAL kapsamında görevinden çıkarıldıkları gerekçesiyle komisyona başvuran 80 askeri hakimin 4'ünün görevlerine iade edilmesi kararlaştırıldı.

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

2017-08-23 07:48:56

​Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, Kur’an Nesli Platformu tarafından çocuklara yönelik 15 gün süren namaz eğitimi programının ardından etkinlik düzenlendi.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER