A A A

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Eklenme : 2015-03-16 18:33

TOKAT - Tokat'ta Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı "Sahabe Gibi Yaşamak" konulu bir program düzenlendi.

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Tokat 26 Haziran Kültür Sarayı’nda düzenlenen “Sahabe Gibi Yaşamak”  adlı programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, İslam ile şereflenen sahabenin yeryüzündeki tüm insanlığa örnek olduklarını ifade etti.

Düzenlenen programa, bölgenin tanınmış kanaat önderleri, STK temsilcileri,  akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Burhan Kaya Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Osman Uzun’un açılış konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra “Sahabe Gibi Yaşamak” konulu bir konuşma yapan Mehmet Göktaş, sahabelerin hayatından kesitler sunarak,  “Peygamber Efendimizin sahabeleri, ibadetlerinde öyle bir noktaya gelmişlerdi ki, Allah onlardan razı, onlar da Allah’tan razı olmuştu. Bu sebeple onlar rıza makamına ermiş kimselerdi. İşte onları bu seviyeye çıkaran en önemli şey, Allah’ın emir ve yasaklarına hakkı ile riayet etmeleri ve Rasulullah’ın (as) sünnetine samimi bir şekilde sarılmalarından kaynaklanıyordu.” dedi.

Bu asırda da sahabe gibi yaşamanın mümkün olduğunu dile getiren Göktaş, “Sahabeler Kur’an-ı Kerim’i rehber, Rasulullah’ı örnek alarak bizler için güzel bir numune olmuşlardır. Bizler de onların takip ettiği çizgiyi takip ederek, güzel bir örnek olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Göktaş, “İslam ile şereflenen Peygamber efendimizin sahabeleri, yeryüzündeki tüm insanlığa örnek oldular. O Arap kabilelerinin içinden yol kesip eşkıyalık yapan, insanlara zarar veren topluluktan, tüm insanlığa yaşantısıyla güzel örnek olacak, evliya derecesine yükselen insanlar çıktığına şahit olduk.” şeklinde konuştu.

Özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in ilahi ve ezgiler seslendirdiği program Ayhan Aydın Hoca’nın yapmış olduğu dua ile son buldu. (Emrullah Güneş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center