A A A

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Eklenme : 2015-03-16 18:33

TOKAT - Tokat'ta Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş’ın konuşmacı olarak katıldığı "Sahabe Gibi Yaşamak" konulu bir program düzenlendi.

Tokat’ta sahabenin örnekliği konuşuldu

Tokat 26 Haziran Kültür Sarayı’nda düzenlenen “Sahabe Gibi Yaşamak”  adlı programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, İslam ile şereflenen sahabenin yeryüzündeki tüm insanlığa örnek olduklarını ifade etti.

Düzenlenen programa, bölgenin tanınmış kanaat önderleri, STK temsilcileri,  akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Burhan Kaya Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Osman Uzun’un açılış konuşmasıyla devam etti.

Daha sonra “Sahabe Gibi Yaşamak” konulu bir konuşma yapan Mehmet Göktaş, sahabelerin hayatından kesitler sunarak,  “Peygamber Efendimizin sahabeleri, ibadetlerinde öyle bir noktaya gelmişlerdi ki, Allah onlardan razı, onlar da Allah’tan razı olmuştu. Bu sebeple onlar rıza makamına ermiş kimselerdi. İşte onları bu seviyeye çıkaran en önemli şey, Allah’ın emir ve yasaklarına hakkı ile riayet etmeleri ve Rasulullah’ın (as) sünnetine samimi bir şekilde sarılmalarından kaynaklanıyordu.” dedi.

Bu asırda da sahabe gibi yaşamanın mümkün olduğunu dile getiren Göktaş, “Sahabeler Kur’an-ı Kerim’i rehber, Rasulullah’ı örnek alarak bizler için güzel bir numune olmuşlardır. Bizler de onların takip ettiği çizgiyi takip ederek, güzel bir örnek olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Göktaş, “İslam ile şereflenen Peygamber efendimizin sahabeleri, yeryüzündeki tüm insanlığa örnek oldular. O Arap kabilelerinin içinden yol kesip eşkıyalık yapan, insanlara zarar veren topluluktan, tüm insanlığa yaşantısıyla güzel örnek olacak, evliya derecesine yükselen insanlar çıktığına şahit olduk.” şeklinde konuştu.

Özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in ilahi ve ezgiler seslendirdiği program Ayhan Aydın Hoca’nın yapmış olduğu dua ile son buldu. (Emrullah Güneş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER