A A A

Avrupa Yetim Der Tokat'ta muhtaçları sevindirdi

Eklenme : 2015-03-12 08:38

TOKAT - Avrupa Yetim Der gönüllülerinin organize ettiği gıda yardımı, Tokat’ta yardıma muhtaç ve dar gelirli 30 ailenin yüzünü güldürdü.

Avrupa Yetim Der Tokat'ta muhtaçları sevindirdi

Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim Der gönüllüleri Tokat’ta daha önce tespit ettikleri fakir ve muhtaç ailelere, Yardım Komisyonu aracılığı ile yardımda bulundu.

Avrupa Yetim Der gönüllüleri, ziyaret ettikleri ailelerin içinde bulundukları durumun kelimelerle ifade edilemeyeceğini, bu insanların yaşadıkları sıkıntıları anlayabilmek için ancak bunları yerinde görmek gerektiğini ifade ettiler. Bununla beraber yardımda bulundukları bu ailelerin yaşadıkları sıkıntıyı  yerinde gördükten sonra, bu faaliyetlerin hız kesmeden devam etmesi gerektiğini belirttiler.

Yapılan yardım muhtaç aileleri memnun ederken, katkısı olan hayırseverlere ve bu yardımda köprü görevi gören   Avrupa Yetim Der ve gönüllülerine teşekkür ettiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER