A A A

HÜDA-PAR'dan Amasya Din Bir Der'e iade-i ziyaret

Eklenme : 2015-02-25 07:52

AMASYA - Hüda-Par Kurucu Üyelerinden Mahmut Tekdal, ve beraberlerindeki Ankara İl teşkilatından bir heyet, Amasya’da hayırlı hizmetlerini sürdüren Din Görevlileri Birliği Derneğini ziyaret etti.

HÜDA-PAR'dan Amasya Din Bir Der'e iade-i ziyaret

Hür Dava Partisi Kurucu Üyelerinden Mahmut Tekdal, Ankara İl Başkanı Reşat Uşar ve beraberlerindeki heyet Amasya'da faaliyet yürüten ve kurulduktan sonra ilk ziyaretlerini HÜDA PAR Amasya İl Başkanlığına gerçekleştiren Din-Bir-Der Amasya Şubesini ziyaret etti.

Heyeti, Din-Bir-Der Amasya Şube Başkanı Recep Ergül ve dernek başkan yardımcıları karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Din-Bir-Der Başkanı Recep Ergül, gelen heyete teşekkürlerini sunduktan sonra, "Kurulduğumuzdan bu yana bizi ziyarete gelen ilk kurum sizlersiniz. Bu ziyaret bizlerde bir vefa borcu oluşturmuştur" dedi.

İki ana önceliğimiz var

Din-Bir-Der olarak tebliğ merkezli bir faaliyet olduklarını söyleyen Ergül "İki ana önceliğimiz var: Doğruluk ve Beraberlik. Doğruluktan maksat hakkı söylemek, gizlememek, korkmamak. Beraberlikten maksat, birlikte hareket etmektir. Bugün İslam Ümmetinin en büyük sorunu kendini İslam'a maletmiş kesimlerin bir bütün oluşturamayışıdır. Herkes kendi elindekiyle övünmekte ve diğer kardeşlerini ötelemektedir. Oysaki birbirimizi sevmeli, en önde giden kardeşini desteklemeli, düşerse onu kaldırmayı bilmeliyiz. Bizler bir zincirin halkalarıyız, birbirimize bağlı olmalıyız. Bunu sırf Allah'ın emri olduğu için gerçekleştirmeli ve Allah'ın bize vadettiğini hedeflemeliyiz. Yüce Yaratıcıcmız bizlere Fatır Süresi 5'inci ayette "Ey insanlar Allah'ın vadi haktır sakın dünya hayatı sizi aldatmasın" diye buyuruyor " dedi.

Kendilerinin de parti olarak kurulduklarından bu yana İslam'ı kendilerine referans aldıklarını ifade eden HÜDA PAR Ankara İl Başkanı Reşat Uşar, "Din Bir Der olarak faaliyetlerinizde muvaffakiyetler dileriz. Müslümanlar arasında bu tür ziyaretlerin devamlı olması, aradaki bağların kuvvetlenmesi için, çok büyük bir fayda sağladığı için, ziyaretlerin devamlı olması dileğimizdir" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tekrar dile getiren Din Bir Der Başkanı Ergül "Tekrar tekrar size derneğim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tür ziyaretlerin devam etmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Rabbim giriştiğiniz işlerde kolaylık sağlasın." temennisinde bulundu.

Ziyaret karşılıklı sohbet ve ikramlarla son buldu. (Serdar Ayhan - İLKHA )YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER