A A A

HÜDA-PAR'dan Amasya Din Bir Der'e iade-i ziyaret

Eklenme : 2015-02-25 07:52

AMASYA - Hüda-Par Kurucu Üyelerinden Mahmut Tekdal, ve beraberlerindeki Ankara İl teşkilatından bir heyet, Amasya’da hayırlı hizmetlerini sürdüren Din Görevlileri Birliği Derneğini ziyaret etti.

HÜDA-PAR'dan Amasya Din Bir Der'e iade-i ziyaret

Hür Dava Partisi Kurucu Üyelerinden Mahmut Tekdal, Ankara İl Başkanı Reşat Uşar ve  beraberlerindeki heyet Amasya'da faaliyet yürüten ve kurulduktan sonra ilk ziyaretlerini HÜDA PAR Amasya İl Başkanlığına gerçekleştiren Din-Bir-Der Amasya Şubesini ziyaret etti.

 

Heyeti, Din-Bir-Der Amasya Şube Başkanı Recep Ergül ve dernek başkan yardımcıları karşıladı.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Din-Bir-Der Başkanı Recep Ergül, gelen heyete teşekkürlerini sunduktan sonra, "Kurulduğumuzdan bu yana bizi ziyarete gelen ilk kurum sizlersiniz. Bu ziyaret bizlerde bir vefa borcu oluşturmuştur" dedi.

 

İki ana önceliğimiz var

Din-Bir-Der olarak tebliğ merkezli bir faaliyet olduklarını söyleyen Ergül "İki ana önceliğimiz var: Doğruluk ve Beraberlik. Doğruluktan maksat hakkı söylemek, gizlememek, korkmamak. Beraberlikten maksat, birlikte hareket etmektir. Bugün İslam Ümmetinin en büyük sorunu kendini İslam’a maletmiş kesimlerin bir bütün oluşturamayışıdır. Herkes kendi elindekiyle övünmekte ve diğer kardeşlerini ötelemektedir. Oysaki birbirimizi sevmeli, en önde giden kardeşini desteklemeli, düşerse onu kaldırmayı bilmeliyiz. Bizler bir zincirin halkalarıyız, birbirimize bağlı olmalıyız. Bunu sırf Allah'ın emri olduğu için gerçekleştirmeli ve Allah'ın bize vadettiğini hedeflemeliyiz. Yüce Yaratıcıcmız bizlere Fatır Süresi 5'inci ayette "Ey insanlar Allah’ın vadi haktır sakın dünya hayatı sizi aldatmasın" diye buyuruyor " dedi.

 

Kendilerinin de parti olarak kurulduklarından bu yana İslam’ı kendilerine referans aldıklarını ifade eden HÜDA PAR Ankara İl Başkanı Reşat Uşar, "Din  Bir  Der olarak faaliyetlerinizde muvaffakiyetler dileriz. Müslümanlar arasında bu tür ziyaretlerin devamlı olması, aradaki bağların kuvvetlenmesi için, çok büyük bir fayda sağladığı için, ziyaretlerin devamlı olması dileğimizdir" dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tekrar dile getiren Din Bir Der Başkanı Ergül "Tekrar tekrar size derneğim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tür ziyaretlerin devam etmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim giriştiğiniz işlerde kolaylık sağlasın." temennisinde bulundu.

 

Ziyaret karşılıklı sohbet ve ikramlarla son buldu.  (Serdar Ayhan - İLKHA )YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER