A A A

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Eklenme : 2017-07-17 19:02

HABER MERKEZİ - İngiltere'nin başkenti Londra'da Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde provokatif ifade içeren yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Batı'da artan İslam düşmanlığına ilişkin her gün yeni bir olay yaşanıyor. Son olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan olayda, Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde ingilizce "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların sık sık yaşandığı İngiltere'de, son yaşanan olay da tepkiyle karşılandı. Ülkede yaşayan Müslümanları tahrik edici saldırıların arttığı belirtilirken, Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran MAMA (Measuring Anti-Muslim Attacks) isimli kuruluşa gelen bir ihbara göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir Müslüman aileye gönderilen zarfın içerisinden üzerinde çapraz olarak "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası çıktı.

İngiltere'de 21 Şubat 2012'de faaliyet göstermeye başlayan Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran TellMAMA isimli kuruluş, daha öne yayımladığı bir raporda, Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların üç kat arttığına dikkat çekmişti.

İngiltere'de son yaşanan olayda, evine gelen mektubu açan baba, üzerinde "evil-kötülük" yazılı Kur’an-ı Kerim sayfasıyla karşılaştı.

Kimliği açıklanmayan ailenin kızının MAMA’ya verdiği bilgiye göre, ailenin ev adresine gönderilen zarfı açan babanın gördüğü saygısızlık karşısında şok geçirdiği ve bundan son derece rahatsız olduğu belirtildi.

"Babam o kadar rahatsız oldu ki, ilk tepkisindeki rahatsızlığını tarif etmek imkânsız." diyen ailenin kız çocuğu, babasının daha sonra öfke ve kızgınlık hali içerisine girdiğini anlatarak şunları ifade etti:

"Bir ailenin karşılaşabileceği en korkunç anlardan biriydi. Zaten babamın, ailemizin önemli bir parçası olan annesini toprağa vermesinden henüz iki ay geçmiş. Bunun üzerine böyle bir olayda hedef seçilmemiz bizim için tarifi imkânsız bir acı oldu. Çevremden aldığım olumlu mesajlar beni bir nebze olsun rahatlattı. Biz artık, birkaç istisna haricinde fanatik bir toplum haline geldik."

Yaşanan provokatif olayla ilgili ise İngiliz makamlarından henüz bir açıklama yapılmış değil. İngiltere dışındaki Avrupa'nın farklı ülkelerinde de Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı biliniyor. Kimi raporlara göre ırkçı ve İslam düşmanı yapıların örgütlenmesi bilinçli olarak görmezden geliniyor.  (Ahmet Salim Çakar - İLKHA)Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor
Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor

Avrupa’da İslam düşmanlığının hangi seviyelere geldiği hakkında sosyal deneyler yapan araştırmacılar, Batı toplumunun Müslümanlara yönelik tutumunu analiz ediyor....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Saman yüklü kamyon devrildi

Saman yüklü kamyon devrildi

2017-07-24 16:48:48

Bingöl'ün Genç ilçesinde seyir halindeki bir kamyon, sürücüsünün virajı alamaması nedeniyle devrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

2017-07-24 16:24:03

Körfez ülkeleri turunun son durağı olan Katar’ın başkenti Doha’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile bir araya geldi.

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

2017-07-24 16:22:03

Erzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un doğusu, Kars ve Ardahan için kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

TÜM HABERLER

Çiftçiler: Emeğimizin karşılığını başkaları alıyor

Gün boyu kavurucu sıcakların altında çalışmalarına rağmen emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten Batmanlı çiftçiler, yetkililerden yaşadıkları soruna çözüm bulmalarını istediler.

Bingöl’de 5 odalı sığınak bulundu

Bingöl’ün Kıği ilçesinde PKK’ye yönelik yürütülen operasyonda 5 odalı bir sığınak bulundu. Sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Suriyelilere sağlık eğitimi verilecek

Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığında Suriyeli göçmenlere sağlık alanında eğitim verilecek.

Samsun'da el konulan yılanlar Gaziantep'e getirildi

Samsun'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye getirildiğinin belirlenmesi üzerine el konulan piton ve boa yılanı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Körfez ülkesini kapsayan ziyaretinin son durağı olan Katar'ın başkenti Doha'ya geçti.
TÜM HABERLER