A A A

"İman dolu yürekler karşısında hiçbir silah etkili değildir"

Eklenme : 2017-07-17 09:32

DİYARBAKIR - ​Diyarbakır’da 15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümü nedeniyle Kayapınar ilçesinde bulunan Şehitler Parkı’nda düzenlenen etkinlik sona erdi.

Diyarbakır’da 15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümü nedeniyle Kayapınar ilçesinde bulunan Şehitler Parkı’nda düzenlenen etkinlik gece yarısı itibariyle sona erdi. Katılımcılara hitap eden Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İman dolu yürekler karşısında hiçbir silah, tank, top ve tüfek etkili olmadığını söyledi.

Etkinlik Ulu Cami İmamı Hidayet Yılmaz’ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Ardından İl Müftülüğü İlahi Ekibi tarafından önce ilahi ve marşlar okundu. Katılımcılar, marş eşliğinde halay çektiler.

Etkinlikte sık sık tekbirler getirilirken, alanda sağlık ekipleri de hazır bulundu. Ayrıca kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar için Kızılay Çadırı kuruldu.

Katılımcılara hitap eden Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, milletin değerlerine saldırı karşısında dimdik durarak imanla geri püskürttüğünü söyledi.

Güzeloğlu, “Bu ülkenin her bir meydanında, köşesinde tıpkı bir yıl önce bu milletin değerlerine, devletine, geleceğine, bayrağına ve ezanına saldıranlar karşısında nasıl bir yenilmez çevikleşmiş iradeyi temsil etmişse bir yıl sonra bugünde aynı iradeyle, dimdik meydanlardayız. Bu büyük millet, tarihin her dönemin de varlığına özgürlüğüne mukaddesatına saldıranlar karşısında yenilmez ve aşılmaz sıra dağlar gibi durmuş. Hainlerin her türlü saldırısını imanla dolu göğsüyle, püskürtmüş ve akamete uğratmıştır.  İman dolu yürekler karşısında hiçbir silah, tank, top ve tüfek etkili değildir.” dedi.

Güzeloğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“O gün nurlanan şehitlerin yanında aynı safta, imanla mücadele eden hainlere karşı duran bütün gazilerimizden Allah razı olsun.  Bu millet, kahramanlarıyla böylesi şahadeti arzulayan aslanlarıyla hiçbir zaman inşallah hiçbir tehdit karşısında boyun eğmeyecek. Büyük ve kutlu yürüyüşünde geri durmayacaktır. Diyarbakır’ın güzel inşaları da ülkenin her köşesinde olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi inancımızın ve imanımızın, kararlığımızın en güzel göstergesi oldu. Bilinmeli ki eğer bir tehdit olacaksa bir saldırı olacaksa bu devlete hepimiz her an nöbetteyiz.”

Etkinlik, çekilen toplu fotoğrafın ardından Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullah’ın okuduğu dua ile sona erdi.

Programa, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, askeri erkân, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. (Abdurrahman Tetik, Emrah Deniz- İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluğu

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluğu

2017-07-24 17:31:40

Büyüklüğü ve barındırdığı türler bakımından Dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluk yaşanıyor.

Saman yüklü kamyon devrildi

Saman yüklü kamyon devrildi

2017-07-24 16:48:48

Bingöl'ün Genç ilçesinde seyir halindeki bir kamyon, sürücüsünün virajı alamaması nedeniyle devrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

2017-07-24 16:24:03

Körfez ülkeleri turunun son durağı olan Katar’ın başkenti Doha’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile bir araya geldi.

TÜM HABERLER

Suriyeli inşaat işçisi 3’üncü kattan düştü

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dengesini kaybeden inşaat işçisi 3’üncü kattan düştü.

Çiftçiler: Emeğimizin karşılığını başkaları alıyor

Gün boyu kavurucu sıcakların altında çalışmalarına rağmen emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten Batmanlı çiftçiler, yetkililerden yaşadıkları soruna çözüm bulmalarını istediler.

Bingöl’de 5 odalı sığınak bulundu

Bingöl’ün Kıği ilçesinde PKK’ye yönelik yürütülen operasyonda 5 odalı bir sığınak bulundu. Sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Suriyelilere sağlık eğitimi verilecek

Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığında Suriyeli göçmenlere sağlık alanında eğitim verilecek.

Samsun'da el konulan yılanlar Gaziantep'e getirildi

Samsun'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye getirildiğinin belirlenmesi üzerine el konulan piton ve boa yılanı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne yerleştirildi.
TÜM HABERLER