A A A

El konulan dershane binası kültür merkezine dönüştürüldü

Eklenme : 2017-07-16 22:05

BURSA - Bursa'da FETÖ'den el konulan dershane binası, restore edilerek kültür merkezi olarak hizmete açıldı.

El konulan dershane binası kültür merkezine dönüştürüldü

Bursa'nın İnegöl ilçesinde FETÖ'den el konulan dershane binası, restore edilerek "Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezi" olarak hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilçenin kültürüne ve değerlerine katkı sağlayacak kültür merkezinin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişimine değinen Müezzinoğlu, "Olaylara hep olumsuz tarafından bakıyoruz. Olumlu taraftan da bakmamız lazım. 250 şehidimiz, 2 bin 193 gazimiz bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu tarih kitaplarından öğrenmeye çalıştığımız Çanakkale geçilmez ruhunu bize yaşattılar. Yaşatanlardan Allah razı olsun." dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük de "Bu binanın İnegöl Belediyesine mal edilmesi hususundaki çalışmanın emeği Bakanımıza aittir, kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız bu işi takip etti ve kısa sürede bu eseri ilçeye kazandırdı. 256 bin nüfuslu, Anadolu'daki pek çok ilimizden daha büyük bir ilçe için ihtiyaçtı. Belediyecilikte insanların ihtiyaçları çok çeşitlendi. Gençleri yetiştirecek, potansiyel ve kabiliyetlerini açığa çıkaracak tesislere ihtiyacımız var. Bu ikinci sıraya konulamayacak bir olaydır. Gençlerimize sahip çıkamazsak hiçbir şeye sahip çıkamayız. Bu nedenle bu güzel eserin açılışının 15 Temmuz'a denk gelmesi çok anlamlı oldu. Milletin malı tekrar millete iade edildi." ifadelerini kullandı.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise şunları söyledi: "Unutulması mümkün olmayan olayların yaşandığı bir gecenin yıl dönümünde bir zamanların dershanesi, bir zamanlar o hainlerin sembol yapılarından olan mekân artık İnegöl'e yakışan hizmetleri hayata geçirecek."

Törene; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, Vali Küçük, İnegöl Belediye Başkanı Aktaş, protokol üyeleri ve ilin yönetici kadrosu katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Işık ihlali kazaya neden oldu

Işık ihlali kazaya neden oldu

2017-07-20 15:24:31

​Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, otomobile çarpması sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.

Batman Lobisi kuruluyor

Batman Lobisi kuruluyor

2017-07-20 15:02:52

Batman'da 20 oda ve meslek örgütü bir araya gelerek, Batman Lobisi kurulması için çalışma başlattı.

Mardinliler de Siyonist işgalcileri telin edecek

Mardinliler de Siyonist işgalcileri telin edecek

2017-07-20 14:55:43

​Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları, Mardin merkez Artuklu ilçesinde protesto edilecek.

TÜM HABERLER

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bin 500 kişi başvurdu

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bu yıl içerisinde yaklaşık bin 521 başvuru yapıldığı bildirildi.

Yol yapım çalışmaları esnafı canından bezdirdi

Siirt’te kimi mahallelerde devam eden yol yapım çalışmaları esnafı canından bezdirdi.

İkram çeşmesinden limonata akıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "İkram Çeşmesi" ile her gün 4 bin 500 kişiye ücretsiz limonata dağıtıyor.

Dışişleri Bakanlığından Ukrayna açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, "Ukrayna'nın doğusunda yeni bir devlet kurulduğu" yönündeki ifadelere ilişkin açıklama yaptı.

Erzurum'da 2 şüpheli ölüm vakası

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde kendisinden 3 gündür haber alınamayan yaşlı bir adam evinde, bir başka kişi ise yerde ölü halde bulundu.
TÜM HABERLER