A A A

"Hüseyin örnek bir İslami şahsiyete sahipti"

Eklenme : 2017-07-16 18:43

BİNGÖL - Ren Nehri'ne kapılarak hayatını kaybeden ve önceki gün Bingöl’de defnedilen Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar’ı anlatan arkadaşları, onun, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen örnek bir İslami şahsiyete sahip olduğunu belirttiler.

Fransa'da Ren Nehri'ne kapılarak hayatını kaybeden Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar'ın örnek İslami şahsiyetinden dolayı çevresi tarafından çok sevildiğini ifade eden arkadaşları, onu tanıyanların, vefat haberiyle üzüntüye boğulduklarını söylediler.

Hüseyin Kuyurdar’ın arkadaşları onun hayatını, çevresi ile ilişkilerini ve İslami hizmetlerini İLKHA’ya anlatılar. 

Avrupa Yetim-Der Genel Sekteri Hüseyin Kuyuldar’ın ağabeyi Hasan Kuyuldar, kardeşinin yaşamı ile ilgili anılarını anlatırken, onun küçük yaştan itibaren İslami çalışmalar içerisinde büyüdüğünü ve vefatına kadar hayatının hizmetlerle geçtiğini söyledi.  

"Onun hayatı takva, salih amel ve mütevazı bir kişilikle geçti"

Kardeşinin daha 10 yaşındayken, İslami çalışmalarla tanıştığını, Kur’an okumaya ve Hz Muhammed’i tanımaya başladığını anlatan ağabey Kuyuldar, "O küçük yaşından itibaren namazını terk etmedi. İbadetlerine devam etti. Hayatı boyunca İslami çalışmalardan geri durmadı. 13 yaşından itibaren gurbet hayatına başladı. Nasibimiz, Almanya’ya gitti. Orada İslami hayatına halel getirecek hareketlerde bulunmadı. Onun hayatı takva, salih amel ve mütevazı bir kişilikle geçti." diye belirtti. 

"Müslümanlar arasındaki ihtilaflardan dolayı çok üzülürdü"

Hayatında en çok sevdiği şeyin Allah’ın dinini yaşayan insanlara hizmet etmek olduğunu ifade eden Kuyuldar, kardeşini anlatmaya şöyle devam etti:

"O hizmeti ibadet aşkı ile yapıyordu. Ön planda olmak istemezdi. Her zaman hizmet esaslı bir dava anlayışı vardı. Zulme rıza göstermezdi. Doğru bildiğini anlatır, muhatabının kalbini kırmazdı. İş yerinde beraber çalıştığımız Hristiyan, onun taziyesine geldiğinde onun için ağlayarak rahmet diledi. Ümmetin derdiyle dertlenir, Müslümanlar arasındaki ihtilaflardan dolayı çok üzülürdü."

Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut da mesai arkadaşı Hüseyin Kuyurdar hakkında şahit olduklarını anlatarak, onun ayrılığının kendileri için çok zor olduğunu dile getirdi.

"Güzel bir hayat sürdürdüğü için onun cennete gittiğine inanıyoruz"

"Hüseyin'in çok güzel hizmetleri vardı. Yakın zamanda bizim seçim durumumuz vardı; biz onu genel başkanımız olarak görecektik. Takdiri ilahi böyle tecelli etti." diyen Kokut, sözlerine şöyle devam etti:

"Hüseyin şunu söylüyordu; yeter ki koşuşturmalarımız Allah için olsun, işler nedir ki. O zaten hayatı ile bunu gösterdi. Onun derdi ümmetin dertleriyle dertlenmekti, bu sözle değildi. Avrupa Yetim-Der faaliyetleri ile ilgili farklı projelerle gelirdi. Rabbim ona rahmet etsin, onun yokluğuna zor alışacağız. Onun gidişine üzüldük, ama güzel bir hayat sürdürdüğü için onun cennete gittiğine inanıyoruz. Onun şehitlik mertebesine ulaştığına inanıyoruz.  Onun gidişine zor alışacağız, çünkü değerli bir mesai arkadaşımızı, kardeşimizi kaybettik." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Işık ihlali kazaya neden oldu

Işık ihlali kazaya neden oldu

2017-07-20 15:24:31

​Batman'da kırmızı ışık ihlali yaptığı belirtilen kamyonetin, otomobile çarpması sonucu meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.

Batman Lobisi kuruluyor

Batman Lobisi kuruluyor

2017-07-20 15:02:52

Batman'da 20 oda ve meslek örgütü bir araya gelerek, Batman Lobisi kurulması için çalışma başlattı.

Mardinliler de Siyonist işgalcileri telin edecek

Mardinliler de Siyonist işgalcileri telin edecek

2017-07-20 14:55:43

​Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları, Mardin merkez Artuklu ilçesinde protesto edilecek.

TÜM HABERLER

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bin 500 kişi başvurdu

Batman’da Tüketici Hakem Heyetine bu yıl içerisinde yaklaşık bin 521 başvuru yapıldığı bildirildi.

Yol yapım çalışmaları esnafı canından bezdirdi

Siirt’te kimi mahallelerde devam eden yol yapım çalışmaları esnafı canından bezdirdi.

İkram çeşmesinden limonata akıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "İkram Çeşmesi" ile her gün 4 bin 500 kişiye ücretsiz limonata dağıtıyor.

Dışişleri Bakanlığından Ukrayna açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, "Ukrayna'nın doğusunda yeni bir devlet kurulduğu" yönündeki ifadelere ilişkin açıklama yaptı.

Erzurum'da 2 şüpheli ölüm vakası

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde kendisinden 3 gündür haber alınamayan yaşlı bir adam evinde, bir başka kişi ise yerde ölü halde bulundu.
TÜM HABERLER