A A A

Ankara’da yüzbinler tekbirlerle meclise yürüdü

Eklenme : 2017-07-16 03:56

ANKARA - ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde düzenlenen ‘Milli Birlik Yürüyüşü’nde bir araya gelen yüzbinlerce Ankaralı tekbirlerle meclise yürüdü.

Ankara’da yüzbinler tekbirlerle meclise yürüdü

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde düzenlenen ‘Milli Birlik Yürüyüşü’nde bir araya yüzbinlerce Ankaralı tekbirler eşliğinde 3 kilometre uzunlukta Türkiye bayrağı ile meclise yürüdü.

Yürüyüş öncesi Ulus meydanında toplanan halk, burada Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği anma etkinliğine katıldı. Anma etkinliğinin ardından saat 00.13’de okunan sala ile yürüyüşe geçen halk, 3 kilometre uzunlukta tekbirler eşliğinde meclise yürüdü.

Darbe girişiminde katledilen şehitlerin resimlerinin yer aldığı dövizleri ellerinde taşıyan halk, sık sık FETÖ aleyhine sloganlar attı. Ulus meydanındaki anma etkinliğine katılan halk darbe girişiminin yıl dönümünde İLKHA’ya açıklamalarda bulundu.

Darbe girişiminin yıl dönümünde acıların tazeliğini ifade eden halk, 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmayacağını belirttiler.

Bir daha darbeleri görmek istemediğini dile getiren Veli Seyhan, “15 Temmuz çok duygulu bir gün. Kimse o acıyı bir daha tatmasın. Ben buradan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum: onun bugün yürüyüş yapması lazımdı. Orada boşu boşuna milletin arabasıyla, polisiyle otura otura gitmesin. Gelsin benim yanında beraber yürüyelim.” dedi.

Veli Aslan ise duygularını şöyle ifade etti: “Allah devletimize milletimize zara vermesin. Cumhurbaşkanımıza zarar vermesin, biz her zaman onun yanındayız. Kılıçdaroğlu’na şunu söylüyorum: öyle atıp tutmakla iş olmaz. Biz millet olarak cumhurbaşkanımızın yanındayız. Şehitlere rahmet gazilere de şifa diliyorum. Bugün darbe girişimi olursa canımı seve seve veririm. Çocuğumla vatanımıza milletimize canımı veririm.”

Darbelere karşı halk olarak dik duracaklarını ifade eden Gönül Yöndemli, “Bu vatanı milleti kimseye vermeyeceğiz. Bir oğlum olsaydı gözümü kırpmadan feda eder şehit verirdim. Canımızla malımızla bu vatanı böldürmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz şehitlerine rahmet dileyen Selahattin Altıntaş da, bir daha böyle bir acıyı yaşamak istemediğini söyledi.

Darbe girişimini ‘haince bir plan’ olarak niteleyen Seher Ceylan, “Çok duyguluyum. Heyecanla buraya geldim. Devleti devlete kırdırdılar. Şehitlerimiz nur içinde yatsın, cennet mekânları olsun. Olacak bir şey değildi bu haince bir davranıştı.” ifadelerini kullandı.

Perihan Gezici de şehitlere vefa için meydanda olduğunu belirtti.

Osman Berkay Koyuncu kendini şöyle ifade etti: “Geçen sene buradaydık, bu sene de buradayız, 10 sene de geçse buradayız. Vatanımızı milletimizi bırakmayacağız. O Pesilvanya’ya sığınanın arkasına bunu bırakmayacağız, o Allah’tan görecek, biz onu ipte sallandıracağız.” (M. Hüseyin Temel / M. Fatih Akgül – İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER