A A A

Hasta mahkûm Alpsoy'un ameliyatı başarılı geçti

Eklenme : 2017-07-13 18:36

ANKARA - Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir ameliyat geçirerek kanserin yayılmış olduğu mesane, kolonun bir kısmı ve prostatı alınan hasta mahkûm Şeyhmus Alpsoy, 10 gün boyunca müşahede altında tutulacak.

Hasta mahkûm Alpsoy'un ameliyatı başarılı geçti

İslami kimliğinden dolayı tutuklu bulunduğu cezaevinde kolon kanserine yakalanan Şeyhmus Alpsoy, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alınmıştı.

Saat 08.30'da başlayan ameliyat, 16.30'da sona erdi. Başarılı bir ameliyat geçiren Alpsoy, müşahede altına alındı.

Hastaneye gelen Alpsoy'un avukatı Hasan Bozdaş, ameliyata giren doktorlardan bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, durumu şu an iyi olan Alpsoy'un bundan sonraki hayatını idame ettirmede güçlük yaşayacağını söyledi.

Bozdaş, "Ameliyat 8 saat sürdü. Rahatsızlığı önemli bir rahatsızlıktı. Kanser, kolon ve maalesef mesaneye yayılmış durumdaydı. Bundan dolayı çok zor ve ciddi bir operasyon yapıldı. Birkaç branşta uzmanın katıldığı bir operasyon oldu. Hem genel cerrahi hem onkoloji hem de üroloji uzmanlarının katılmış olduğu bir operasyondu. Söylediklerine göre, kanserin yayılmış olduğu hem mesane hem kolonun bir kısmı hem de prostat alındı. Vücudunun sağ ve sol kısmına hem idrar hem kolon için ayrı çıkış yolu yapıldı. Bundan ötürü hayatını idame ettirmekte güçlük yaşayacak. Şimdilik durumu iyi, yaklaşık 10 gün kadar burada uzmanların gözetiminde olacak. Bununla beraber alınan parçalar ilgili patoloji laboratuvarlarına verilecek. Gelen sonuca göre kanserin vücuttan tamamen çıkıp çıkmadığı değerlendirilecek. Heyet tarafından artık ışın tedavisi, radyoterapi ya da kemoterapiyle mi tedavi olunacağına dair karar alınacak. Dediğimiz gibi, şimdilik durumu iyi ve 10 gün burada müşahede altında olacak." dedi.

Ameliyat boyunca dua ederek, kendilerine yardımda bulunan Müslümanlara teşekkür eden Alpsoy'un eşi Suat Alpsoy ise durumunun iyi olmakla birlikte kesin konuşmak için henüz erken olduğunu dile getirdi.

"Tedavisine çocuklarının yanında devam edilsin"

Eşinin tedavisine çocuklarının yanında devam ettirilmesini isteyen Alpsoy, "Şu an doktorlar konuşmak için çok erken olduğunu söyledi. Ürolojinin en büyük ve ciddi ameliyatı buydu. Şu anda da yoğun bakımda. Artık yetkililerden ricada bulunmuyoruz. Biz artık tedavisinin akrabalarının, çocuklarının içinde devam etmesini istiyoruz. Akrabaları ve çocukları onu görsün. Çocukları 18 yıldır babalarını yanlarında görmüyorlar. Biraz olsun babalarına doysunlar. Onun hasretiyle bekliyordular, çıkacağı günü bekliyorlardı. Bu hastalık onları tamamen yıktı. En azından çocuklarının arasında yaşasın." şeklinde konuştu. (M. Salih Keskin, M. Hüseyin Temel - İLKHA)Adalet hasta mahkûma gözlerini kapamış
Adalet hasta mahkûma gözlerini kapamış

​Geçen yıl cezaevinde yakalandığı kolon kanseri nedeniyle perşembe günü ameliyata alınması beklenen Şeyhmus Alpsoy’un gözü yaşlı eşi Suat Hanım, söz konusu dindar mahkûmlar olunca adaletin gözlerini kapadığını dile getirdi....

Hasta mahkûm Alpsoy elleri kelepçeli ameliyata alındı
Hasta mahkûm Alpsoy elleri kelepçeli ameliyata alındı

Cezaevinde yakalandığı kolon kanseri nedeniyle Ankara Numune Hastanesinde tedavi gören Hükümlü Şeyhmus Alpsoy elleri kelepçeli bir şekilde ameliyata alındı....

“Alpsoy’un kelepçeyle ameliyathaneye götürülmesi hakarettir
“Alpsoy’un kelepçeyle ameliyathaneye götürülmesi hakarettir"

​Kelepçeli bir şekilde ameliyata alınan hasta mahkûm Şeyhmus Alpsoy’un ailesini ziyaret eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, yasal prosedürün insani değerlerle çakıştığını ve bunun değiştirilmesi gerektiğini belirtti....

"Adaleti sağlamadıkları için ahirette iki elim yakalarında olacak"

Ameliyata alınan hasta mahkûm Şeyhmus Alpsoy'un eşi Suat Alpsoy, dua talebinde bulunarak, bu dünyada adaleti sağlamadıkları için ahirette yetkililerden hesap soracağını belirtti....

Hasta mahkum Alpsoy'un ameliyatı sona erdi
Hasta mahkum Alpsoy'un ameliyatı sona erdi

Ankara Numune Hastanesi'nde ameliyata alınan hasta mahkûm Şehymus Alpsoy'un ameliyatı sona erdi....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER