A A A

"Adaleti sağlamadıkları için ahirette iki elim yakalarında olacak"

Eklenme : 2017-07-13 15:25

ANKARA - Ameliyata alınan hasta mahkûm Şeyhmus Alpsoy'un eşi Suat Alpsoy, dua talebinde bulunarak, bu dünyada adaleti sağlamadıkları için ahirette yetkililerden hesap soracağını belirtti.

İslami kimliğinden dolayı tutuklu bulunduğu cezaevinde kolon kanserine yakalanan Şeyhmus Alpsoy, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Saat 08.30’da ameliyata alınan Alpsoy’un yakınlarının bekleyişi hastane bahçesinde sürüyor.

Alpsoy’un sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan eşi Suat Alpsoy, eşinin zor bir ameliyattan geçtiğini ve tüm Müslümanlardan dua beklediğini belirtti.

Eşinin durumunun kritik olduğunu dile getiren Alpsoy, "Doktorların söylediğine göre yüzde 40 yaşama şansı var. Ameliyat 8 saat sürecek.  Zaten doktorlar ile görüşmedik. Güvenlikçiden ameliyat hakkında biraz bilgi aldık. O da jandarmanın bilgi vermemesi için kendisini uyardığını söyledi.  Doktorlar bu ameliyata giren 10 kişiden 4’ünün kurtulduğunu belirttiler. Artık her şey Allah’a kalmış. Herkesten dua bekliyoruz ve herkesin bu adaletsizliğe karşı durmasını bekliyoruz." dedi.

Alpsoy, sözlerine şöyle devam etti: "Eşim 18 yıldır cezaevindedir. Eşim 15 Temmuz’dan sonra bizimle haftalık yaptığı telefon görüşmesinde ilk sözü ‘Meydanları boş bırakmayın, bu hainlerin bu ülkeyi bölmelerine müsaade etmeyin’ olmuştu. Eşim bana bunu söyledi ama ona ödül olarak kelepçeli bir şekilde ameliyathane aldılar. Bir seneye yakındır eşim kanser hastasıdır. Eğer Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adaleti sağladığını söylüyorsa ve buna ‘adalet’ deniyorsa burası sözün bittiği yerdir."

Herkesten eşi için dua beklediğini söyleyen Alpsoy, "Duadan başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Doktorlar da çaresiz kalmış. Biz Allah’a tevekkül etmişiz,  İnşallah Rabbim bize yardım eder. Başka bir şey diyemiyorum, çünkü sözün bittiği yerdeyiz. Devlet bizi görmüyorsa, devlet bize acımıyorsa bunun vebalini öbür dünyada verecekler. İyi ki ahiret var, iyi ki cehennem var, öbür dünyada adaleti sağlamadıkları için iki elim yakalarında olacak. (Ömer Faruk) Kavurmacı ve Ahmet Türk gibileri serbest bırakılıyorsa, bin bir kişiyi öldürmüş olan hainler, teröristler serbest bırakılıyorsa ve buna adalet deniyorsa buna söyleyecek söz bulamıyoruz. Bizim en büyük suçumuz İslami bir kimliğe sahip çıkmak, PKK’ya karşı durmak, FETÖ’nün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmak ve hiç kimsenin maşası olmamak. Filistin’de nasıl Filistinliler İsrail’e karşı duruyorsa, biz de bölgede PKK’ya karşı dik durduğumuz için bunları çekiyoruz. Biz PKK’nın yaptığı zulümleri biz çektik. PKK’dan en büyük zararı biz gördük ama hâlâ bizim mağduriyetlerimiz devam ediyor, kimse de bizim mağduriyetimizi görmüyor." ifadelerini kullandı. (M. Hüseyin Temel / M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER