A A A

Silopi'de 15 Temmuz şehitlerini anma etkinliği

Eklenme : 2017-07-12 15:29

ŞIRNAK - ​Şırnak'ın Silopi ilçesinde "15 Temmuz Şehitlerini Anma Haftası" etkinliği düzenlendi.

Silopi'de 15 Temmuz şehitlerini anma etkinliği

Silopi'de '15 Temmuz Şehitleri Anma Haftası' dolayısıyla anma töreni ve mevlit etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz şehitleri ve PKK'lilerin zırhlı araca bombalı saldırısında hayatını kaybeden,  jandarma er Halil Barkın için anma programı düzenlendi.

Törene; Silopi Belediyesi Başkanı Savaş Konak, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ökten, Halil Barkın'ın yakınları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Silopi Karşıyaka Mahallesi Mezarlığında düzenlenen anma töreninde ilçe müftülüğünde görevliler tarafından Kur'an-ı Kerim tilavet edildi.

Ardından 15 Temmuz şehitleri anısına Silopi Merkez Çarşı Camisinde öğlen namazından önce Mevlid-i Şerif okundu. Mevlit programına; kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, ilçe kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve esnaf ile vatandaşlar katıldı.

Mevlit programının sonunda çeşitli ikramlar yapıldı. (Ahmet UÇAR-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER