A A A

"15 Temmuz darbe girişimi Batı destekli yaşandı"

Eklenme : 2017-07-11 13:00

DİYARBAKIR - Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin, 15 Temmuz darbe girişiminin Batı desteğiyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergin, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Batı ülkelerinin, diğer İslam ülkelerinde meydana getirdiği parçalanmışlığın bir benzerini Türkiye'de FETÖ eliyle gerçekleştirmeye çalıştığını belirten Ergin, bu darbe girişiminin herhangi bir siyasi parti veya gruba değil, halkın tamamına yönelik olduğunu söyledi.

Ergin, "Etrafımızdaki Müslüman ülkelerin durumunun halinin perişanlığının vaziyeti neyse aynısını Türkiye'de icra etmek, İsrail'e bir lokma haline gelmesine zemin hazırlamak gibi bir gaye üstlendiğini darbe esnasındaki hal ve hareketlerden çok net bir şekilde görebiliyoruz." dedi.

Kalkışmanın püskürtülmesinde inançlı insanların büyük emeği olduğunu dile getiren Ergin, şunları söyledi: "İnsanlardaki o inanç, o iman, o dini değerlere, İslami değerlere bağlılık neticesinde bu darbe püskürtülmüştür. Burada Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakanın da insanları darbeye karşı direnmeye teşvik etmesi çok önemli bir dönüm noktasına sebebiyet vermiştir. Darbenin püskürtülmesinde İslami camianın çok büyük bir emeği, katkısı olmuştur. Aynı zamanda toplumun, hiç de bir araya gelmeyecek insanların dahi darbe karşısında bir araya gelip, darbeyi püskürtmesine sebep olabilecek bir misyon üstlendiklerini de görmüş olduk. Bir anlamda hain darbeye karşı farklı düşünen, farklı fikirlerde olan insanlar dahi bir araya gelebildiler. Onun da bir anlamda katkısı, vesilesi oldu, onu da göz ardı etmemek gerekiyor. Yani millete karşı yapılmış olan bir saldırıyı millet bir bütün olarak püskürtmüş oldu."

Darbe girişiminin Batı destekli olduğuna vurgu yapan Ergin, Türkiye'nin bu tür devletlerle ilişkilerini gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Batı ülkelerinin çıkarları bittiğinde karşısındaki devleti paramparça etmekten çekinmediğine değinen Ergin, "Bu darbenin planlayıcıları bellidir. Batılı devletlerin, İncirlik Üssü'nün de o dönem üstlendiği misyon ortadadır. Örgütün elebaşının hangi ülkede olduğu, hangi ülkenin kanatları altında hâlâ hayatını devam ettirdiği, barındırdığı net bir şekilde ortadadır. Batılı devletlerle münasebetlerini gözden geçirmesi gerekiyor. Bir söz var, 'Domuzdan post, gâvurdan dost olmaz.' diye. Erbakan Hocamız bunu sık dile getirirdi. Onların dostlukları tamamen kendi çıkarları doğrultusundadır. Çıkarları bittiği an dostlukları da biter ve ülkenizi özellikle paramparça etmekten zerre kadar imtina etmezler. Bunun örneğini Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, birçok Müslüman ülkenin parçalanmışlığında, Filistin'de net bir şekilde görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bu devletlere karşı tedbir almasının, bu tarz örgütlemelere olan desteklerin önünü keseceğini belirten Ergin, İslam ülkelerinin her alanda birliktelik kurabileceği bir proje için çalışılması gerektiğini vurgulayarak, "Asla Batılı ülkelere güvenemeyiz. Bizi, fırsatını buldukları zamanda sırtımızdan hançerleyebilecek bir potansiyelleri vardır." şeklinde konuştu. (Abdurrahman Tetik - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

2017-07-20 18:42:35

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.

"Siyonistlerin amacı Mescid-i Aksa'yı parça parça işgal edip yıkmaktır"

2017-07-19 12:38:28

Terör rejimi İsrail'in 3 Müslümanı katledip, Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatmasına tepki gösteren Filistinli akademisyenler, Mescid-i Aksa'nın parça parça edilip, yıkılmak istendiğini belirtiyorlar.

"Müslümanların özgürlüğü Kudüs'ün özgürlüğüne bağlıdır"

2017-07-18 16:57:13

İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'yı kapatmasına sert tepki gösteren Batman'daki STK temsilcileri, Müslümanların özgürlüğünün Kudüs'ün özgürlüğüne bağlı olduğunu belirttiler.

TÜM HABERLER

Çiftçiler: Emeğimizin karşılığını başkaları alıyor

Gün boyu kavurucu sıcakların altında çalışmalarına rağmen emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten Batmanlı çiftçiler, yetkililerden yaşadıkları soruna çözüm bulmalarını istediler.

Bingöl’de 5 odalı sığınak bulundu

Bingöl’ün Kıği ilçesinde PKK’ye yönelik yürütülen operasyonda 5 odalı bir sığınak bulundu. Sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Suriyelilere sağlık eğitimi verilecek

Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığında Suriyeli göçmenlere sağlık alanında eğitim verilecek.

Samsun'da el konulan yılanlar Gaziantep'e getirildi

Samsun'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye getirildiğinin belirlenmesi üzerine el konulan piton ve boa yılanı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Körfez ülkesini kapsayan ziyaretinin son durağı olan Katar'ın başkenti Doha'ya geçti.
TÜM HABERLER