A A A

HÜDA PAR'dan Sakarya'daki vahşi cinayete tepki

Eklenme : 2017-07-08 16:52

ANKARA - ​HÜDA PAR, Sakarya’da 10 aylık çocuğuyla katledilen ve hamile olan Suriyeli kadın cinayetinin toplum vicdanını derinden yaraladığını belirterek bu vahşi cinayetlerin bir daha yaşanmaması için ciddi önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

HÜDA PAR'dan Sakarya'daki vahşi cinayete tepki

HÜDA PAR Genel Merkezi, Sakarya’da 10 aylık çocuğuyla katledilen ve hamile olan Suriyeli Emani Al Rahmun cinayetine ilişkin yazılı bir açıklama yaparak vahşi cinayete sert tepki gösterdi.

Sakarya’da tecavüze uğradıktan sonra katledilen 20 yaşındaki Emani Al Rahmun ile henüz bir yaşını dahi doldurmamış erkek çocuğu Halaf Al Rahmun’a ve doğmamış 7 aylık bebeğine reva görülen vahşi cinayetin, toplum vicdanını derinden yaraladığı ifade edilen açıklamada, yapılan bu vahşi ve iğrenç cinayeti kınıyor, faillerin en ağır cezaya çarptırılmaları talep edildi. Açıklamada, maktullerin yakınları başta olmak üzere tüm Suriyelilere başsağlığı temennilerinde bulunuldu.

Örf ve törelerinde, düşmanı dahi olsa kendisine sığınanı himaye etmek, namusunu kendi namusu bilmek, her şart ve halde sığınmacıyı korumanın var olduğuna vurgu yapılan açıklamada, "Bu bizi biz yapan toplumsal değerlerimizdendir. İnancın zayıflatılması ve ahlaki değerlerin dejenere edilmesi neticesinde hiçbir kutsal tanımayan, komşusunun namusuna, akrabasının ırzına göz diken, insani değerlerini kaybetmiş vicdan yoksunu insan müsveddeleri yetişmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Kardeşliğimize ve insanlığımıza güvenerek merhametimize sığınan bu mazlum insanları sürekli olarak hedef haline getiren ve onları ötekileştirenler, 'kadın hakları' söylemini dillerine dolayıp aile kurumunu hedef alanlar, kadını cinsel obje olarak servis edenler, icraatları ile gençliğin aklını cinsellikle meşgul edenler bilsinler ki; yaşanan bu vahşette onların da payı vardır." İfadelerine yer verildi.

"Kadının güzelliğini" tahrik sebebi sayan ve bunu medya üzerinden servis edenlerin ise toplum vicdanında mahkûm olacaklarının altı çizildiği açıklamada, savunmasız bir kadına tecavüz ederek onu ve yavrularını hunharca katletmenin mazur görülecek hiçbir tarafının olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, bazı kesimlerin, katledilen kadının Suriyeli olmasından dolayı bu olay karşısındaki sessizliği ise ibret verici olduğuna da dikkat çekildi.

"Provokasyonlarına karşı sağduyulu olunmalı"

"Ülkelerinde yaşanan iç savaştan ve çatışmalı ortamdan kaçıp bizlere sığınan bu kardeşlerimizi Rabbimizin bizlere emanet ettiği misafirler olarak görüyoruz." denilen açıklamada, "Onların mağduriyetlerini gidermeyi, ırzlarını ve namuslarını korumayı İslami ve insani bir görev olarak telakki ediyoruz. Halkımızı, Suriyeli kardeşlerimizi sahiplenmeye, mağduriyetlerini gidermeye ve art niyetlilerin provokasyonlarına karşı sağduyulu olamaya davet ediyoruz." çağrısında bulunuldu.

Açıklamanın sonunda Suriyelilere yönelik menfur saldırıların sonlandırılması, can ve mal güvenliklerinin sağlanması ve en önemlisi de bu tür vahşi cinayetlerin bir daha yaşanmaması için yetkililerin daha ciddi önlemler alması istendi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER