A A A

"Bu vahşetin sorumlusu Suriyeli nefreti oluşturmaya çalışan provokatörlerdir"

Eklenme : 2017-07-08 11:48

ŞIRNAK - Şırnak'ta düzenlenen basın açıklamasında, Sakarya'da hamile anne ve 10 aylık oğlunun katledilmesinin sorumlusunun, Suriyeli nefreti oluşturmaya çalışan provokatörler olduğu belirtildi.

Şırnak'ta Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) il temsilciliği ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla Sakarya'da Suriyeli hamile anne ve 10 aylık oğlunun katledilmesiyle ilgili açıklama yapıldı.

Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İl Başkanı Abdullah Çatı, medeniyetlerinde Ensar ve Muhacir kardeşliği gibi kardeşliğin zirve noktasını gösteren örnekleri hep yaşadıklarını söyledi.

Çatı, "Ülkemizde bugün Suriye'den 3 milyon muhacir kardeşimiz var. Dünyanın takındığı tavrı ve muhacirlere karşı utanılası tutumlarını haklı olarak eleştiriyoruz. İnsanlığın sınıfta kaldığı günler yaşanıyor. Dünyada insan olmak ve insan kalmak, eşrefi mahlukat mertebesine talip olmaktır. Esfeli safilin için gayret gösteren ucubeler de olacaktır." dedi.

Türkiye'de kirli emellerini gerçekleştirmek için yer yer Suriyeli muhacirler üzerinden toplumsal çatışma çıkarmayı hedefleyenlerin olduğunu belirten Çatı, şunları söyledi: "Sokağı karıştırıp, halktan alamadıkları yetkiyi sokaktan ve kargaşadan devşirmek isteyen kifayetsiz muhterisler asla başaramayacaklardır. Son günlerde insanlıktan nasipsiz bu organize güruh, maksatlı olarak Suriyeli nefreti oluşturmak için yoğun provokasyon içerisindedirler. Milletimizin sağduyusuna toslayan ve her defasında ders almayan arsızlar, en ufak fırsatı ganimet biliyor ve sürekli nefret körüklüyorlar. Türkiye'ye sığınan 2 milyon 176 bin 76 kişi üzerinden yapılan bir incelemeye göre, ülkemizde Suriyelilerin yüzde 72'si kadın, çocuk ve 65 yaş üstü erkek. Çalışabilecek durumda olanlar ise kalabalık nüfusa bakıyorlar. Yer yer ziyaretler yapıp, yardım dağıtımına gittiğimizde buna şahit oluyoruz. Onların içinde bulunduğu, yaşadığı sıkıntıların yanında bizlerin günübirlik yaşadığı ufak tefek stresleri sıkıntı görmek ar etmemektir."

"Bugün Sakarya'da cereyan eden hadise utanılacak, utancından yerin dibine girilecek bir hadisedir." diyen Çatı, "Kadın ve çoçuğun öldürüldüğü bir cinayet… Sakarya gibi adamca duruşuyla memleketin göğsünü kabartan bir şehrin canını sıkan bir utanç. Bu vahşetin sorumlusu, ülkemizde Suriyeli nefreti oluşturmaya çalışan sefiller ve provokatörlerdir aynı zamanda. Cinayette ortaktırlar. Mazluma, mağdura sahip çıkan, Suriyeli muhacire kucak açan millet olarak, taşıdığımız onura kimse gölge düşürmemeli, provokasyona gelinmemeli. Unutmayalım ki Suriye'de yaşanan savaş, Suriyeli kardeşlerimiz için imtihan olduğu kadar bizim için de imtihandır. Kardeşliğimiz ebedidir. Ensar-Muhacir örnekliğimiz ahiretimizdir." ifadelerini kullandı. (M. Şerif Aşkın - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER