A A A

İçişleri Bakanı Soylu Endonezya Dışişleri Bakanıyla görüştü

Eklenme : 2017-07-05 16:02

ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile görüştü.

İçişleri Bakanı Soylu Endonezya Dışişleri Bakanıyla görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşmede Bakan Soylu, ziyaretin her iki ülke için faydalı olacağını belirtti.

Tarihin çok önemli cümlelerle kaydedeceği bir dönemden geçildiğini söyleyen Soylu, tarihini, değerlerini, insanlık aidiyetlerini kaybetmemiş ülkelerin döneme damga vuracağını ifade etti.

Marsudi ise Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun resmi ziyaret için bugün Türkiye'de olacağını hatırlatarak, "Devlet başkanlarımız arasındaki yakın iş birliğinin güçlenmesinin ülkelerimiz arasındaki ilişkiyi geliştireceğine inanıyorum." dedi.

Soylu ve Marsudi'nin açıklamalarının ardından görüşme basına kapalı devam etti.

Görüşme öncesinde şeref defterini imzalayan Marsudi, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce "Göçmen Arkadaşım" konulu resim yarışması çerçevesinde yapılan ve bakanlık makam katındaki resimleri inceledi.

Resimler hakkında Marsudi'ye bilgi veren Soylu, yaşanan insanlık dışı olayların çocuklar tarafından anlatıldığını ve tarihin bir resimde özetlendiğini söyledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER