A A A

HÜDA PAR’dan Malatya esnafını ziyaret

Eklenme : 2017-07-04 18:49

MALATYA - ​HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz ve beraberindeki heyet, esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR’dan Malatya esnafını ziyaret

HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz, il yönetiminden oluşan bir heyet ile birlikte kent merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Sıcak ilgiyle karşılanan HÜDA PAR heyetine, esnaf yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlattı.

Ziyarette bir açıklama yapan HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Orhan Dikgöz, esnafın ana sıkıntılarından birinin piyasa durgunluğu olduğunu söyledi.

Dikgöz, "Ziyaretimizde esnafın çeşitli şikâyetleri olduğunu gördük. Özellikle 15 Temmuz Darbe Girişiminden bu yana esnafımız can çekişmekte. Ayrıca esnafın dile getirdiği önemli bir konu da son zamanlarda zamlanan ürünler ve bu ürünlere bağlı olarak halkın alışveriş yapamamasıdır. Hem iş yeri kiralarının yüksek olması hem de zamlanan ürünlerden dolayı esnaf iş yapamamaktadır. Yetkililerden bu işe bir el atmasını, keyfi zam ve uygulamaların sık sık denetlenip önüne geçilmesini istiyoruz. Hükümetin bu konu ile ilgili çözüm getirmesini, küçük esnafın mağduriyetini giderme ile alakalı bazı adımlar atması lazım. Küçük esnaftan vergilerin ertelenerek alınması, kira stopajlarının dükkân sahiplerinden alınması, kiralarda devletin esnafa yardımcı olması gibi çözümlerin yapılabileceğine inanıyoruz." dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti aktaran esnaf ise HÜDA PAR'ın çalışmalarını takdir ettiklerini aktardı. (M. Ali Batı- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER