A A A

Şırnak Valisi Aktaş görevine başladı

Eklenme : 2017-06-30 20:56

ŞIRNAK - ​Valiler kararnamesiyle Şırnak Valiliğine atanan Mehmet Aktaş, görevine başladı.

Şırnak Valisi Aktaş görevine başladı

Makam aracıyla kente gelen Vali Aktaş için valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Çiçeklerle karşılanan Aktaş'ı vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkan vekili, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Yapılan sıcak karşılama ve ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktaş, Şırnak'ta hizmet etmek için hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Aktaş, "Zamanında çok büyük sıkıntılar yaşamış, çok büyük bedeller ödemiş bir ilimiz. Bu nedenle bana sorarsanız birçok yerden daha fazla hizmete, ilgiye, alakaya ihtiyacı olan bir yer. Burada hep birlikte el ele vererek Şırnak’ımıza güzel hizmetler sunacağız. Şırnak’ımızı her yönü ile mevcut bulunduğu seviyenin çok daha üstüne çıkaracağız." dedi.

Şırnak'ın yeniden imarı için yatırımlar yapıldığını ifade eden Aktaş şunları kaydetti: "Şırnak'ın yeniden imar ve ihyası için ben iyi biliyorum ki hükumetimizin bu noktada çok büyük yatırımları var. Çok büyük kaynaklar bu bölgeye yönlendirildi. Başlamış olan yatırımlar bir an önce bitirilmesi için gayret göstereceğiz. Ayrıca yenileri içinde yine elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu kamu yatırımları içerisinde belediye yatırımları dahil olmak üzere bitirilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır. Şırnak ilimiz ve bütün ilçelerimiz, köylerimiz ve beldelerimiz şimdiki seviyelerinin çok daha üzerine çıkacaktır. Ayrıca yine Şırnak’ımızın ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesi içinde yine el birliği ile bir gayret göstereceğiz."

Hizmet alanında şeffaf ve iletişime açık olacaklarını söyleyen Aktaş, her vatandaşa kapılarının sonuna kadar açık olacağını bildirdi.

Aktaş, "Her bir vatandaşımızı bize rahatça ulaşabileceği bir ortamı sağlayacağız. Bizde her vatandaşımıza ulaşmanın gayreti içerisinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız kendisini garip ve mahsun hissetmeyecek. Biz bunun mücadelesi içerisinde olacağız. Rabbim bizi bu hizmet yolunda mahcup etmesin. Şehrimizin bütün ilçeleri, beldeleri ve köyleri ile birlikte imarı için, hem alt yapıda hem üst yapıda imarı için yine el birliğiyle gayret edeceğiz. Bu kamu yatırımları içerisinde belediye yatırımları dahil olmak üzere bitirilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır." ifadelerini kullandı. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER