A A A

"Mülakat uygulamasını kaldırmayı düşünmüyoruz"

Eklenme : 2017-06-29 16:30

SİVAS - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmen alımında mülakat uygulamasını kaldırmayı düşünmediklerini açıkladı.

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas'a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensuplarına sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, sözleşmeli öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağı söylentilerini hatırlatması üzerine Yılmaz, kendisinin ve bakanlığından bir kişinin böyle bir açıklaması olmadığına değindi.

Birilerinin bu uygulamanın kalkmasını istediğini belirten Yılmaz, "Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli personel alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine bunun 'Daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır?' doğrultusunda Başbakanlığın talimatı var. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması. Sözleşmeli öğretmen devam edecek." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin taslakları yeniden hazırlandı

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin taslakları yeniden hazırlandı

2017-07-21 11:40:28

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde uygulanan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin öğretim programlarının taslakları yeniden hazırlandı.

Mardin’de inşaatı devam eden okullar denetlendi

Mardin’de inşaatı devam eden okullar denetlendi

2017-07-20 11:02:52

Mardin Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, il genelinde yapımı devam eden okul inşaatı ve onarım çalışmalarını denetledi.

KPSS tercih sonuçları açıklandı

KPSS tercih sonuçları açıklandı

2017-07-19 18:06:39

ÖSYM, Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER