A A A

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Eklenme : 2017-06-27 19:07

ŞIRNAK - Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Şırnak'ta Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü tarafından üye ve gönüllülerinin katıldığı bayramlaşma programı düzenlendi.

Programa HÜDA PAR İlçe Başkanı Ahmet Elçin ve parti üyeleri, Mustazaflar Cemiyeti Cizre Şube Başkanı Kadri Özalp, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Hz. Nuh Nebi Camii'nde ikindi namazını cemaatle kılan katılımcılar, geleneksel hale getirilen bayramlaşma programı kapsamında salavatlar eşliğinde bayramlaştılar. Programa katılanlara çikolata ve gül suyu ikram edildi.

Etkinliğe katılan Bahattin Gözüngü isimli vatandaş, duygu ve düşüncelerini paylaşarak, "Allah Teâlâ bu Ramazan ayını çok güzel geçirdi. Belki 20-30 yıldır Cizre'nin şartlarına göre böyle güzel bir Ramazan geçmedi. Gerçekten de herkes böyle dile getiriyor. Geride bıraktığımız Ramazan ayı inşallah tüm dünyadaki Müslümanlar için hayırlara vesile olur. Kardeşliğe, vahdete, Kur'an ve sünnet etrafında birleşmeye vesile olsun. İnşallah Allah Müslümanları kan içinde kaldığı bu dönemlerden kurtarır. Allah tüm Müslümanlara huzur ve güzellikler nasip etsin. Tüm dünyadaki Müslümanlara kardeşliği nasip etsin." dedi.

Bayramlaşma programı, Abdullah Kurami tarafından yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER