A A A

Şırnak’ta bayramlaşma etkinliği

Eklenme : 2017-06-26 23:50

ŞIRNAK - Şırnak’ta faaliyetlerde bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi Nuh Eğitim Der tarafından bayramlaşma etkinliği düzenlendi.

Şırnak’ta bayramlaşma etkinliği

Şırnak’ta yaptığı hayırlı etkinliklerle adından söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi Nuh Eğitim Der tarafından bayramlaşma merasimi düzenlendi.

Şırnak Merkez Gündoğdu Mahallesindeki dernek binasında düzenlenen etkinlik, ikindi namazı müteakip gerçekleşti.

Programa, Hüda Par İl Başkanı Abdullah Kılıç, parti üyeleri ile dernek gönülleri ve halk katıldı.

Bayramlaşma programında konuşma yapan Nuh Eğitim Der Başkanı Nurettin Tatar, bayramlaşmanın önemini vurguladı.

Bayramların Peygamber sünnetinin yanında birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu belirten Tatar, “Kardeşliğimizin bekası ve Müslüman kardeşlerimizle kaynaşmamız adına bayramlar çok önemlidir. Daha önceki yıllarda malum örgüt tarafından boykot edilen kara gün ilan edilen bayramları vatandaşlarımızın bir kısmı maalesef onlara kanıp bayramı hakkı ile idrak edemediler. Bu yıl onların boykotu olmadan vatandaşların iştirakı ile çok güzel, heyecanlı bir bayram yaşandı. Aslında bayramları yaşanması gerektiği gibi bu yıl yaşayabildik. Bu nedenle bayramdan lezzeti uzun yıllar sonra aldık.” dedi.

Konuşmanın ardından salavatlar eşliğinde bayramlaşıldı.

İl Müftülük Vaizi Adem Hocanın yaptığı duanın ardından misafirlere şeker ikram edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER