A A A

Mersin’de toplu bayramlaşma etkinliği

Eklenme : 2017-06-26 20:59

MERSİN - Peygamber Sevdalıları Vakfı Mersin Koordinatörlüğü tarafından bayramlaşma etkinliği düzenlendi.

Mersin’de toplu bayramlaşma etkinliği

Peygamber Sevdalıları Vakfı Mersin Koordinatörlüğü tarafından gerçekleşen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Mersin Ulu Camii’nde ikindi namazından sonra düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Mersin Teşkilatının yanı sıra halk katıldı.

Bayramlaşmanın ardından Peygamber Sevdalıları Vakfı Akdeniz koordinatörü Veysi Yumlu kısa bir konuşma yaptı.

Yumlu, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her yıl geleneksel olarak yerine getirdiğimiz bayramlaşma programımıza hoş geldiniz. Allah-u Teâlâ bizleri Ramazan ayına kavuşturdu ve Ramazan ayında birçok güzelliğe ve hayra nail olduk. Rabbim hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin.” dedi.

Ramazan ayında alınan enerjinin yıl boyunca muhafaza edildiğinde, Ramazan ayının hakkıyla idrak edilmiş olduğunu belirten Yumlu şöyle konuştu: “Fakat tam tersine olursa Rabbimizin razı olmadığı fiilleri yapmaya devam ediyorsak o zaman bizler bir ay boyunca boşuna aç, susuz ve uykusuz kalmışızdır. Vakıf olarak arkadaşlarımızdan isteğimiz Ramazan ayında inen Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkıp onun gösterdiği yolda gidip onu kendimize rehber edinirsek Allah’ın izniyle kötülüğe bulaşmayız. Ramazan ayında kazandığımız o güzel hasletleri diğer aylarda da devam ettirmeye çalışmalıyız.” (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER