A A A

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Gittiğin yol çıkmaz yol

Eklenme : 2017-06-26 16:16

ERZURUM - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüş hakkında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'cülerin ayakta alkışladığı yürüyüşün sonunun çıkmaz sokak olduğunu söyledi.

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Gittiğin yol çıkmaz yol

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'daki temaslarını tamamlamasının ardından Erzurum'a geçti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ile Ulu Cami'de öğle namazını kılan Yıldırım, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı tarafından Kent Meydanı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Yıldırım, rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın geride bırakıldığını söyleyerek, Allah'tan, bu ayda yapılan ibadetleri kabul etmesini diledi.

Yıldırım, "Terör, hain yüzünü bayramda da göstermek istedi. Hatay'da canlı bomba eylemi yapmak isteyen 5 terörist, dün Erzincan'da ise 4 terörist etkisiz hale getirildi. Bayramda bile örgütler boş durmuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar birliğimizi, huzurumuzu, kardeşliğimizi bozamazlar. Kim elini kana buluyor, kim masum insanlara saldırıyor, cana, mala kastediyorsa biz onların karşısındayız." dedi.

Türkiye'nin bu yıl erken bayramı 16 Nisan'da yaşadığını dile getiren Yıldırım, 16 Nisan'da vesayetlerin son bulduğunu ifade etti.

FETÖ'cülerin gidebilecekleri bir yerin olmadığını belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Gezi'de, 17-25 Aralık'ta, 15 Temmuz'da bunu gördük. Denediler, başaramadılar. Terörü, FETÖ'yü bir maşa olarak kullandılar. Kullanmaya da devam ediyorlar. Emin olun ki bundan sonra da asla başaramayacaklar. Biz, büyük Türkiye yolunda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Biz yürüyoruz. 15 yıldır yürüyoruz. Ana muhalefet partisi de yürümeye başlamış. Bakın buradan söylüyorum. FETÖ'cülerin, bölücülerin ayakta alkışladığı bu yürüyüş, milli bir yürüyüş değildir. Bizim yürüyüşümüz millet içindir, gelecek içindir, istikrar içindir. Sayın Kılıçdaroğlu! Bu sevdadan vazgeç. Bölücülerle, FETÖ'cülerle gideceğin bir yer yok. Gideceğin yer çıkmaz sokaktır."

Yıldırım, Ramazan Bayramı'nın Erzurum, Türkiye ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Bayramların dargınlıkların sona erdiği, kardeşliklerin doruğa çıktığı, birliğin ve beraberliğin daha da geliştiği günler olduğunu vurgulayan Yıldırım, vatandaşlardan dönüş yolunda dikkatli olmalarını ve bayram sevincinin acıya dönüşmemesini diledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER