A A A

HÜDA PAR Mersin Teşkilatından kabir ziyareti

Eklenme : 2017-06-25 11:28

MERSİN - ​HÜDA Par Mersin İl Teşkilatından bir heyet, şehadet yıldönümünde Şehid Seyda Mele Fehim ve diğer İslam şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti.

HÜDA PAR Mersin Teşkilatından kabir ziyareti

HÜDA Par Mersin İl Teşkilatından bir heyet, kılınan bayram namazının ardından kabir ziyaretleri gerçekleştirdi.

Heyet, kabir ziyareti kapsamında, 25 Haziran 1992 yılında öğle yemeği için geldiği dava arkadaşının evinin önünde, PKK tarafından çapraz ateşe tutularak şehit edilen Şehid Seyda Mele Fehim Yönden'in kabrini ziyaret etti.

Şehidin dava arkadaşlarından Abdulkadir Gökçen, yaptığı konuşmada, "Seyda, şehit olmadan şehit gibi yaşayanlardandı. Takva ve ihlas abidesiydi. İslam'ın ne şekilde yaşanması gerektiğini hayatıyla ve mücadelesiyle   gösteren Seyda,  bu yolda Rabbine kavuştu. Onun dik duruşu hain, mürtet örgütü rahatsız ediyordu. Defalarca Seyda'yı tehdit ettiler ama Seyda bildiği ve inandığı davadan vazgeçmedi. Arkadaşlarıyla beraber işten dönerken hain örgüt tarafından arkadaşının evinin önünde uğradığı saldırıda şehit ettiler. Mersin'de İslami davanın ilk şehidi Seyda Mele Fehim abimizdi. Rabbim şehadetini kabul buyursun, bizi şefaatlerinden mahrum etmesin." dedi.

Heyet, ardından 23 Şubat 1993'te Mersin'de şehit edilen Süleyman Akyüz ve Şehit Rahmetullah Korkmaz’ın kabirlerini de ziyaret ettiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER