A A A

Terzilerin yoğun bayram mesaisi

Eklenme : 2017-06-23 21:51

ŞIRNAK - ​Şırnak'ın Silopi ilçesinde bayramlıklarını alan vatandaşlar elbiselerini kısaltmak ya da daraltmak için terzilere akın ediyor.

Terzilerin yoğun bayram mesaisi

Ramazan Bayramı dolayısıyla çarşı-pazarda yaşanan hareketlilik terzilerinde işlerinin açılmasını sağladı.

Yaklaşık 20 yıldır terzilik yapan söyleyen Ömer Bayrak, 18 saatlik çalışmayla vatandaşların terzi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Bayrak, “Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla vatandaşlar alışverişlere akın ediyor. Aldıkları elbiseleri tamir ettirmek için bizlere getiriyorlar. Bizlerde dükkânlarımızı saat 08.00’de açıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek için gece 02.00'ye kadar dükkanımızı açık tutarak yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Mesleğimizde en önemli misyonumuz insana saygı, dürüstlük, emeğe saygı ve mesleğimize saygıdır. 20 yıldır bu meslekle geçimimi sağladım. Hâlen de sağlamaktayım. İşlerimiz çok şükür iyi gidiyor. Bizim için terzilik mesleği hep var oldu var, olacaktır” diye konuştu.

Çeyrek asırdır terzi olduğunu söyleyen Hikmet Erkan, '' 28 yıldır, 6 yaşından beri bu işi severek yapıyorum.  Bayramın yaklaşmasıyla elbise tamiri için müşteriler sık sık geliyor.  Bizde müşterilerimizin işini yetiştirmek ve mağdur etmemek için dükkanı sabah 07.30'da açarak, sahura kadar çalışıyoruz. Allah'a şükür işerimiz iyi. Mübarek Ramazan ayının ümmetin birliğine vesile olmasını, herkesin bayramını şimdiden kutlar ve hayırlara vesile olmasını dilerim'' ifadelerini kullandı. (Ahmet Uçar - İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER