A A A

Erzurum Valiliğinden mültecilere iftar

Eklenme : 2017-06-23 12:59

ERZURUM - ​Erzurum Valiliği, kentte ikamet eden mültecilere iftar yemeği programı düzenledi.

Erzurum Valiliğinden mültecilere iftar

Erzurum Valiliği tarafından ilde ikamet eden Suriye’li , Afgan ve İranlı ailelere iftar yemeği programı düzenlendi.

Erzurum Valiliği koordinesinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Göç İdaresi, AFAD ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde  Erzurum’da ikamet eden Suriye, Afgan ve İranlı ailelere iftar yemeği programı düzenlendi.

Düzenlenen iftar yemeğinde masalarında bulunan aileleri tek tek gezerek onlarla sohbet etme imkanı bulan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ailelerin ve çocukların yakın ilgisini boşa çevirmedi.

Onlarla bol bol fotoğraf çektirip, çocuklara ve ailelere çeşitli hediyelerde taktim eden Vali Azizoğlu, düzenlenen programla ilgili yaptığı açıklamada, "Ev sahipliğinin , inancımızın gerektirdiği duyguyu ve hassasiyeti bu insanlarımıza göstermek durumundayız .Bugün burada bu insanlarımızla lokmalarımızı paylaştık. Onlar bizim misafirlerimiz. Erzurum halkı buradaki bu insanlarımıza ramazanın her günü en güzel şekilde destek oldu yardım etti. Evlerine misafir oldu, sofralarını onlarla paylaştı. Bugünde biz toplu olarak belediyemizle, ilgili kurumlarımızla,  sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte misafirlerimizle beraber olduk. İnşallah bundan sonrada ramazanımızı huzur ve barış içerisinde geçiririz. Buradaki misafirlerimizde tez zamanda özledikleri güzellikleri aradıkları mutluğu, huzuru kendi ülkelerinde görürüler.” diye konuştu.

Erzurum Kent Meydanında bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi iftar çadırında düzenlenen yemeğe, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ,9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen , Jandarma Bölge Komutanı  Tümgeneral Güral Alpar, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ,Vali Yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ,STK temsilcileri ile misafir aileler katıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER