A A A

Hayrat Yardım’ın 81. TIR’ı yola çıktı

Eklenme : 2015-01-17 23:42

ERZİNCAN - Hayrat Yardım Derneği Erzincan ve Kars temsilcilikleri tarafından hazırlanan insani yardım malzemelerinden oluşan 81. Yardım TIR’ı, Suriye’ye gitmek üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

Hayrat Yardım’ın 81. TIR’ı yola çıktı

Hayrat Yardım Derneği, “81 ilden 81 yardım TIR’ı” kampanyası ile, Suriye’deki muhtaç insanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

 

Yurt içi ve yurt dışından yapılan yardımları Suriye’nin hemen her bölgesine ulaştıran Hayrat Yardım Derneği,  bugüne kadar ülkeye 81 TIR’dan oluşan yardım malzemesi sevk etti.

 

Şimdiye kadar Suriye’ye ulaştırılan 81 yardım TIR'ında acil ve temel ihtiyaçlar, gıda, un gibi malzemelerin yanında, kış şartlarını kolaylaştıracak soba, yakacak, kışlık kıyafet, sünger minder ve  battaniye gibi malzemeler de bulunuyor.

 

Yardım malzemeleri, Suriye’nin, Halep, Hama, Humus, İdlib gibi saldırıların devam ettiği bölgelerde bulunan çadır kentler, köyler ve mahallelerde yaşayan ailelere dağıtılıyor.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 59 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-29 03:27:15

Diyarbakır'ın 4 ilçesine bağlı 59 köyde düzenlenecek operasyonlar nedeniyle 2'nci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

"Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız "

2017-05-28 21:57:40

Şırnak'ta bir dizi temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacaklarını söyledi.

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

Cinnet getiren kişi eşini ve iki kızını öldürdü

2017-05-28 21:11:35

Gaziantep'te psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kişi, evini ateşe vererek eşi ile 3 çocuğunu bıçaklayarak intihar etmek istedi. Olayda anne ile 2 çocuğu hayatını kaybederken, baba ve oğlu ise yaralandı.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center