A A A

Hayrat Yardım’ın 81. TIR’ı yola çıktı

Eklenme : 2015-01-17 23:42

ERZİNCAN - Hayrat Yardım Derneği Erzincan ve Kars temsilcilikleri tarafından hazırlanan insani yardım malzemelerinden oluşan 81. Yardım TIR’ı, Suriye’ye gitmek üzere dualar eşliğinde yola çıktı.

Hayrat Yardım’ın 81. TIR’ı yola çıktı

Hayrat Yardım Derneği, "81 ilden 81 yardım TIR'ı" kampanyası ile, Suriye'deki muhtaç insanlara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Yurt içi ve yurt dışından yapılan yardımları Suriye'nin hemen her bölgesine ulaştıran Hayrat Yardım Derneği, bugüne kadar ülkeye 81 TIR'dan oluşan yardım malzemesi sevk etti.

Şimdiye kadar Suriye'ye ulaştırılan 81 yardım TIR'ında acil ve temel ihtiyaçlar, gıda, un gibi malzemelerin yanında, kış şartlarını kolaylaştıracak soba, yakacak, kışlık kıyafet, sünger minder ve battaniye gibi malzemeler de bulunuyor.

Yardım malzemeleri, Suriye'nin, Halep, Hama, Humus, İdlib gibi saldırıların devam ettiği bölgelerde bulunan çadır kentler, köyler ve mahallelerde yaşayan ailelere dağıtılıyor. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER