A A A

"Şırnak da Hakkari de bizim tarihi ve kadim şehirlerimizdir"

Eklenme : 2017-06-21 00:53

ŞIRNAK - Partisinin Şırnak'ta düzenlendiği iftar programında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, Hakkari ve Şırnak'ın tarihi ve kadim şehirlerden olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Şırnak İl Başkanlığı tarafından, Ramazan ayı buluşmaları kapsamında düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, Şırnak ve Hakkari'nin ilden düşürülmesinin, yaşanan mağduriyetleri arttıracağını söyleyerek her iki ilin de tarihi ve kadim olduğunu belirtti.

Şehri Nuh Mahallesi'nde bir lokantada düzenlenen programa; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel, GİK üyesi Mahmut Kılınç, İl Başkanı Abdullah Kılıç, Merkez İlçe başkanı Emcet Yalçın, Cizre ilçe Başkanı Ahmet Elçin, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Nurettin Tatar'ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel, Ramazan ayından en güzel şekilde istifade edilmesi gerektiğini belirtti.  

Temel, "Ramazan ayı birlik, beraberlik ayıdır. Fakirleri en iyi şekilde anlama ayıdır. Rabbim, bizleri ak yüzle Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı'na yetiştirsin. Ramazan ayı aynı zamanda müminler için fırsat bir ayıdır. Umudumuz ve isteğimiz odur ki Müslümanların tümü bu aydan istifade etmeleri, bu vesileyle amelini artırmaları, günahlarını azaltmalarıdır." dedi.  

Müslümanların çaba ve hizmetlerinin hiçbir zaman bu topraklarda kaybolmayacağını belirten Temel, şöyle konuştu: "Şırnak halkı son yıllarda çok büyük sıkıntılar yaşadı ve hâlâ yaşıyor. Bölge insanı olarak da hepimiz büyük sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Cumhuriyetin kuruluşundan beri bizim inşamız zulüm ve sıkıntı altında yaşıyor. Bu da gayri İslami zihniyet ve emperyalistin sonuçlarıdır maalesef. Bu zulüm belki tüm Müslümanlara yapılmış ama biz Kürt Müslümanlara daha fazla yapılmıştır. Biz iki kez zulüm gördük: Birincisi Müslüman olduğumuz için, ikincisi de Kürt olduğumuz için. Umudumuz, memleketimizin iyiye doğru huzur ve refaha erişmesidir."

Hz. Nuh’un şehrinde yaşanan zulüm ve haksızlık için hükümete seslendiğini dile getiren Temel, "Yaşanan haksızlık ve zulümlerin sona ermesini istiyoruz. Büyük bir mazlumiyet söz konusudur. Yaşanan harabe şehrin yanında Şırnak’ın ilden düşürülmesi haksızlığı katlayacaktır. Şırnak da Hakkari de bizim tarihi ve kadim şehirlerimizdir. Biz, Yüksekova ve Cizre il olmasın demiyoruz. Olsunlar. Hiçbir sakıncası yok. Bir yeri yapayım derken başka bir yeri yıkıyorsun. Bu kabul edilemez. Sonuna kadar Hakkari ve Şırnaklı kardeşlerimizin yanında olacağız." ifadelerini kullandı.

Program, yapılan yemek duasının ardından sona erdi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

İstanbul’dan Siyonist işgalcilere büyük tepki

2017-07-21 23:15:36

​Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa içerisinde Müslümanları şehid etmesi ve Harem-i Şerife girişleri engellemesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’da lanetlenerek protesto edildi.

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

Midyat’ta Siyonist terör şebekesi telin edildi

2017-07-21 23:03:59

Mardin’in Midyat İlçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından işgalci Siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması ve üç Filistinliyi şehit etmesi kitlesel basın açıklamasıyla telin edildi.

TÜM HABERLER

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgalciler Kıbrıs'ta telin edildi

Kıbrıs'taki İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Lefkoşa Selimiye Camii'nde Cuma namazı sonrası yaptıkları basın açıklamasıyla Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'daki barbarlıklarını telin etti.

Gaziantep’te terör rejimi İsrail lanetlendi

Siyonist çete İsrail’in Mescid-i Aksa işgalini protesto tepki amacıyla düzenlenen basın açıklamasında Gaziantepliler, terör rejimi İsrail’i lanetledi.
TÜM HABERLER