A A A

Batman Umut Kervanı yardımlarına devam ediyor

Eklenme : 2017-06-19 13:14

BATMAN - Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketlerini ulaştırmaya devam ediyor.

Batman Umut Kervanı yardımlarına devam ediyor

İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında binlerce dar gelirli aileye ulaştı.

Umut Kervanı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere "Muhtaçlara Gıda Paketi Hediyeniz Olsun" sloganıyla gıda yardımında bulunmaya devam ediyor.

Şu ana kadar binlerce ihtiyaç sahibine Ramazan paketi ulaştırılırken, yardımların bayram arifesine kadar yapılacağı ve Ramazan ayı bittikten sonra da muhtaç ailelere ulaşmaya devam edileceği belirtildi.

Binlerce ihtiyaç sahibine Ramazan paketlerini ulaştırdıklarını ve yardımlarına aralıksız devam edeceklerini dile getiren Batman Umut Kervanı Genel Başkanı Mehmet Ali Işık, "Bizler Batman Umut Kervanı olarak daha önce de Batman'da çeşitli hizmetlerde bulunan Batman Umut-Der'in devamıyız. Ramazan ayında halkımıza yönelik yardımlarımız eskiden olduğu gibi şimdi de devam etmektedir. Ramazan ayı başından beri 2 bin üzerinde mağdur ve muhtaca Ramazan paketlerini ulaştırdık." dedi.

Batman merkezin dışında da yardım faaliyetlerinin olduğunu söyleyen Işık, "Çukur siyasetinden ötürü mağdur olmuş, evleri talan olmuş özellikle Şırnak ve Cizre gibi yerlerdeki insanlara da yardımlarımızı yapmış olduk. Ramazan ayı başında yetim, dul ve mağdurlara 500 kişilik bir yemek verdik. Ramazan ayı içerisinde 83 aileye nakdi yardımlarda bulunduk. Kalabalık ailelere ve küçük ailelere 100 ile 500 TL arasında nakdi yardımlarda bulunduk." ifadelerini kullandı.    

Bayramda ihtiyaç sahiplerine gıda ve giyim yardımları yapılacak

Ramazan paketlerinin dağıtımlarının devam ettiğini ifade eden Işık, son olarak şunları söyledi: "Hedefimizde 5 bin aileye ulaşmak vardı. Şu ana kadar 2 merkezde 500 de çevre illerde dağıtımımız gerçekleşmiş oldu. İnanıyoruz ki hayırsever ve maddi durumu iyi olan insanlarımız bizleri desteklerse inşallah biz bu hedefi yakalarız. Hedef ve gayemiz mağduriyetleri azaltmaktır. Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla da fakir, mağdur ve muhtaç ailelere bayramlık yardımlarımız olacaktır. Bunun içerisinde gıda ve giyim yardımları var. Bu tür yardımlarımız aralıksız sürecektir." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

2017-06-28 16:06:22

Uzmanlar, güneş çarpmalarına karşı diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalığı olanlar ile yoğun ilaç kullananların dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER