A A A

Batman Umut Kervanı yardımlarına devam ediyor

Eklenme : 2017-06-19 13:14

BATMAN - Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketlerini ulaştırmaya devam ediyor.

Batman Umut Kervanı yardımlarına devam ediyor

İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında binlerce dar gelirli aileye ulaştı.

Umut Kervanı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere "Muhtaçlara Gıda Paketi Hediyeniz Olsun" sloganıyla gıda yardımında bulunmaya devam ediyor.

Şu ana kadar binlerce ihtiyaç sahibine Ramazan paketi ulaştırılırken, yardımların bayram arifesine kadar yapılacağı ve Ramazan ayı bittikten sonra da muhtaç ailelere ulaşmaya devam edileceği belirtildi.

Binlerce ihtiyaç sahibine Ramazan paketlerini ulaştırdıklarını ve yardımlarına aralıksız devam edeceklerini dile getiren Batman Umut Kervanı Genel Başkanı Mehmet Ali Işık, "Bizler Batman Umut Kervanı olarak daha önce de Batman'da çeşitli hizmetlerde bulunan Batman Umut-Der'in devamıyız. Ramazan ayında halkımıza yönelik yardımlarımız eskiden olduğu gibi şimdi de devam etmektedir. Ramazan ayı başından beri 2 bin üzerinde mağdur ve muhtaca Ramazan paketlerini ulaştırdık." dedi.

Batman merkezin dışında da yardım faaliyetlerinin olduğunu söyleyen Işık, "Çukur siyasetinden ötürü mağdur olmuş, evleri talan olmuş özellikle Şırnak ve Cizre gibi yerlerdeki insanlara da yardımlarımızı yapmış olduk. Ramazan ayı başında yetim, dul ve mağdurlara 500 kişilik bir yemek verdik. Ramazan ayı içerisinde 83 aileye nakdi yardımlarda bulunduk. Kalabalık ailelere ve küçük ailelere 100 ile 500 TL arasında nakdi yardımlarda bulunduk." ifadelerini kullandı.    

Bayramda ihtiyaç sahiplerine gıda ve giyim yardımları yapılacak

Ramazan paketlerinin dağıtımlarının devam ettiğini ifade eden Işık, son olarak şunları söyledi: "Hedefimizde 5 bin aileye ulaşmak vardı. Şu ana kadar 2 merkezde 500 de çevre illerde dağıtımımız gerçekleşmiş oldu. İnanıyoruz ki hayırsever ve maddi durumu iyi olan insanlarımız bizleri desteklerse inşallah biz bu hedefi yakalarız. Hedef ve gayemiz mağduriyetleri azaltmaktır. Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla da fakir, mağdur ve muhtaç ailelere bayramlık yardımlarımız olacaktır. Bunun içerisinde gıda ve giyim yardımları var. Bu tür yardımlarımız aralıksız sürecektir." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

2017-08-17 18:53:18

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

2017-08-17 11:04:06

​Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti veriliyor.

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

2017-08-16 14:52:21

Umut Kervanının Siirt'teki yetkilileri, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine umut olma çağrısında bulunuyor.

TÜM HABERLER

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.
TÜM HABERLER