A A A

Bitlis kırsalındaki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Eklenme : 2017-06-19 03:17

BİTLİS - Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı birçok köy ve mezrada, ikinci bir uyarıya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Bitlis kırsalındaki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında PKK’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, ikinci bir uyarıya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi. 

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Hizan ilçesi Ekinli köyü, Ekinli köyü Deliktaş mezrası, Yaylacık köyü, Yaylacık köyü Bilgili mezrası, Yaylacık köyü Sarıbal mezrası, Çalışkanlar köyü, Yolbilen köyü, Sarıtaş Köyü, Sarıtaş köyü Gedik mezrası, Sarıtaş köyü Akyazı mezrası, Yolbilen köyü  Yeniçay mezrası  bölgelerinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla 15.06.2017 Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren ikinci bir emre  kadar Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (b) fıkrasına istinaden ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırılmuştur. ” denildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ekmek nimettir ve yeri çöplük değildir"

2017-08-17 20:27:16

​Türkiye'de günde 6 milyon ekmeğin israf edildiğini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu israfın büyük maddi kayba neden olduğunu söyledi.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.
TÜM HABERLER