A A A

Bitlis kırsalındaki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Eklenme : 2017-06-19 03:17

BİTLİS - Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı birçok köy ve mezrada, ikinci bir uyarıya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Bitlis kırsalındaki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında PKK’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, ikinci bir uyarıya kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi. 

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Hizan ilçesi Ekinli köyü, Ekinli köyü Deliktaş mezrası, Yaylacık köyü, Yaylacık köyü Bilgili mezrası, Yaylacık köyü Sarıbal mezrası, Çalışkanlar köyü, Yolbilen köyü, Sarıtaş Köyü, Sarıtaş köyü Gedik mezrası, Sarıtaş köyü Akyazı mezrası, Yolbilen köyü  Yeniçay mezrası  bölgelerinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tesisi amacıyla 15.06.2017 Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren ikinci bir emre  kadar Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (b) fıkrasına istinaden ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırılmuştur. ” denildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER