A A A

Toplumun tüm katmanları bağımlılıklara karşı elbirliği yapmalı

Eklenme : 2017-06-18 23:08

ŞANLIURFA - Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi üye ve gönüllüleriyle iftarda bir araya geldi.

Toplumun tüm katmanları bağımlılıklara karşı elbirliği yapmalı

Çeşitli faaliyetler gösteren Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi üye gönüllüleriyle verdikleri iftar yemeğinde buluştu. Burada açıklamalarda bulunan Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube başkanı Muharrem Çelik, toplumun tüm katmanlarının bağımlılıklara karşı elbirliği yapması gerektiğini söyledi.

İftar programına, Karaköprü Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Aslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Çelik, İl Halk Sağlığı Şube müdürü Öznur Bulutkazanfer ve diğer davetliler katıldı.

Düzenledikleri iftar programı sonrasında İLKHA’ya açıklamalarda bulunan Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şube başkanı Muharrem Çelik, madde bağımlılığı hakkında geçtiğimiz ay içerisinde bin aileyi eğittiklerini söyledi.

Teknoloji bağımlığının ve uyuşturucu madde bağımlılığının hızla dünyayı sardığını söyleyen Çelik, “Amaç her türlü zararlı alışkanlıklar konusunda beraber hareket etmek ve bunları karşılıklı konuşmak. Neler yapabiliriz o düşüncelerimizi aktarmaktır. Malumunuz hızla dünyayı saran teknoloji bağımlığı ve ülkemizi ve birçok ülkeyi saran uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda ister istemez tedbir almamız gerekiyor. Bunun içinde bu tedbirin en güzel yolu bilinçli aile bilinçli nesil, bilinçli toplumdan geçer. Biz de bunu çok önemsiyoruz. Bilinçlendirme çalışmalarını bugün bir anlamda yapıyoruz. Biz geçtiğimiz ay içerisinde de bin aileyi eğitmiştik.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda bir madde bağımlısı genç tarafından bıçaklanan davulcu hakkında bir değerlendirmede bulunan Çelik, madde bağımlılığı konusunda el birliği, güç birliği ve iş birliğiyle toplumu bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.

Bıçaklanarak öldürülen davulcunun arkasında 3 yetim çocuğun kaldığını söyleyen Çelik, 

“Biz bilinçlendirme çalışmalarını niye önemsiyoruz, çünkü gençlerin ailelerini, toplumu bilgilendirmediğimiz zaman, ister istemez yanlışlıklar başını alıp gidiyor. Malumunuz Ramazan'ın başında Urfa’da Topdağı Mahallesinde bir gencimiz bir genci bıçakladı ve hayatına son verdi. Gariptir ikisi de bağımlı, ikisi de madde kullanıyor.  Ama ölen kişi 33 yaşında ve 3 çocuk babası. Nedir bu bağımlılığın verdiği felaketler sorunu. Hem adam hayatından oldu hem çocukları yetim kaldı ortada. Ve ister istemez bu toplumun başına da aynı zamanda bir yük olacak yetimleri büyütmek kolay değildir. Bu yetimlerle ilgilenmediğin zaman yarın toplumun başına problem olur. İşte bunun için tedbir almamız lazım. Bilgilendirme yapmamız lazım. El birliği, güç birliği ve işbirliği yapmamız lazım. Ve kanunlarımızı biraz daha sıkı kanunlar haline getirmek lazım ki, bunun üstesinden gelebilelim. Bir de iman projeleri, ahlak ve manevi projeleriyle toplumu manevi yönden eğitmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Program verilen teşekkür plaketleri ve teşekkür belgelerinin ardından son buldu. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

2017-06-28 16:06:22

Uzmanlar, güneş çarpmalarına karşı diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalığı olanlar ile yoğun ilaç kullananların dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER