A A A

"Adilcevaz’ın en önemli sorunu istihdam ve göçtür"

Eklenme : 2017-06-18 21:22

BİTLİS - HÜDA PAR yetkililerinden oluşan kalabalık bir heyet, Bitlis’in Adilcevaz ilçesi esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyelerinden M. Ali Ortaç ve Zeynelabidin Gülsever’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet, Adilcevaz ilçesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Yapılan ziyaretin ardında açıklamada bulunan HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyesi M. Ali Ortaç, Türkiye’nin en huzurlu ilçelerinden biri olan Adilcevaz’da, esnafın ekonomik olarak sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “HÜDA PAR olarak kurulduğumuz gün halkımıza bir söz verdik. Diğer siyasi partiler gibi seçimden seçime gelmeyecek, her zaman sizinle olacağız dedik. Bizler sürekli yanınızda olacağız. Sorun ve sıkıntılarınızı dinleyeceğiz. Bu sorunları Türkiye’nin gündemine taşıyacağız dedik. Bugün bunu yapıyoruz.” dedi.

“Adilcevaz’ın en önemli sorunu istihdam ve göçtür”

Halkla iç içe olduklarını belirten Ortaç, sözlerine şöyle devam etti: “Hamdolsun beş yıldır siyasi parti olarak halkımızla iç içeyiz, halktan bireyleriz. Halkımızın sorunlarını Türkiye’nin gündemine taşıyoruz, bundan sonrada taşımaya devam edeceğiz. Özellikle halka ve esnafa yönelik ziyaretimiz Türkiye’nin dört bir yanında tüm teşkilat yöneticilerimiz tarafından sürdürülmektedir. Özellikle bu Ramazan ayını fırsat bilerek parti merkezi olarak ziyaretlerimizi yoğunlaştırdık. Bu ziyaretler kapsamında Bitlis’e bağlı Adilcevaz ilçesindeki esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımız işlerin durgun olmasına rağmen haline şükrediyor. Esnafımız ilçede iş olanaklarının olmayışı, buna bağlı olarak göçün yaşadığını dile getiriyorlar. Dolayısıyla esnafımızın, iş olanakları ve istihdamın oluşması için talepleri var. Bunun yapılması halinde ilçe ekonomisinde bir canlılık olacağını dile getiriyorlar. Aynı zamanda Adilcevaz ilçemizde Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle insanların kardeşçe huzur içerisinde burada yaşadıklarını dile getiriyorlar.  Bu tablonun tüm Türkiye’nin ve aynı şekilde tüm İslam âlemine hâkim olmasını temenni ediyorlar. Bu da bizi sevindiriyor.”

Yaptıkları tüm çalışmalarında kardeşliği gündemlerine aldıklarının altını çizen Ortaç, “Türkiye’de yaşayan bütün Müslüman halkların birbirini sevmesini, kucaklaşmasını ve birbirine kardeş gözüyle bakmasını gündem ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Bizler nasıl ki Ramazan’ın farziyetine inanarak oruç tutuyoruz. Bununla iki milyar ümmet bir oldu. Biz aynı şekilde kardeşliğe de inanıyoruz. Bu inancımızdan dolayı Allah, iki milyar Müslümanı bir araya getirecek. Aralarında razı olduğu kardeşliği tesis edecektir. Biz buna inanıyoruz.” diye konuştu.

Heyeti sıcak karşılayan Adilcevaz halkı ve esnafı, sorunlarına duyarlılıklarından dolayı heyete teşekkür ederek, bölgede huzur ve kardeşliğin hâkim olması temennisinde bulundular. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER