A A A

"Adilcevaz’ın en önemli sorunu istihdam ve göçtür"

Eklenme : 2017-06-18 21:22

BİTLİS - HÜDA PAR yetkililerinden oluşan kalabalık bir heyet, Bitlis’in Adilcevaz ilçesi esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyelerinden M. Ali Ortaç ve Zeynelabidin Gülsever’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet, Adilcevaz ilçesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Yapılan ziyaretin ardında açıklamada bulunan HÜDA PAR İstişare Kurulu Üyesi M. Ali Ortaç, Türkiye’nin en huzurlu ilçelerinden biri olan Adilcevaz’da, esnafın ekonomik olarak sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “HÜDA PAR olarak kurulduğumuz gün halkımıza bir söz verdik. Diğer siyasi partiler gibi seçimden seçime gelmeyecek, her zaman sizinle olacağız dedik. Bizler sürekli yanınızda olacağız. Sorun ve sıkıntılarınızı dinleyeceğiz. Bu sorunları Türkiye’nin gündemine taşıyacağız dedik. Bugün bunu yapıyoruz.” dedi.

“Adilcevaz’ın en önemli sorunu istihdam ve göçtür”

Halkla iç içe olduklarını belirten Ortaç, sözlerine şöyle devam etti: “Hamdolsun beş yıldır siyasi parti olarak halkımızla iç içeyiz, halktan bireyleriz. Halkımızın sorunlarını Türkiye’nin gündemine taşıyoruz, bundan sonrada taşımaya devam edeceğiz. Özellikle halka ve esnafa yönelik ziyaretimiz Türkiye’nin dört bir yanında tüm teşkilat yöneticilerimiz tarafından sürdürülmektedir. Özellikle bu Ramazan ayını fırsat bilerek parti merkezi olarak ziyaretlerimizi yoğunlaştırdık. Bu ziyaretler kapsamında Bitlis’e bağlı Adilcevaz ilçesindeki esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımız işlerin durgun olmasına rağmen haline şükrediyor. Esnafımız ilçede iş olanaklarının olmayışı, buna bağlı olarak göçün yaşadığını dile getiriyorlar. Dolayısıyla esnafımızın, iş olanakları ve istihdamın oluşması için talepleri var. Bunun yapılması halinde ilçe ekonomisinde bir canlılık olacağını dile getiriyorlar. Aynı zamanda Adilcevaz ilçemizde Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle insanların kardeşçe huzur içerisinde burada yaşadıklarını dile getiriyorlar.  Bu tablonun tüm Türkiye’nin ve aynı şekilde tüm İslam âlemine hâkim olmasını temenni ediyorlar. Bu da bizi sevindiriyor.”

Yaptıkları tüm çalışmalarında kardeşliği gündemlerine aldıklarının altını çizen Ortaç, “Türkiye’de yaşayan bütün Müslüman halkların birbirini sevmesini, kucaklaşmasını ve birbirine kardeş gözüyle bakmasını gündem ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Bizler nasıl ki Ramazan’ın farziyetine inanarak oruç tutuyoruz. Bununla iki milyar ümmet bir oldu. Biz aynı şekilde kardeşliğe de inanıyoruz. Bu inancımızdan dolayı Allah, iki milyar Müslümanı bir araya getirecek. Aralarında razı olduğu kardeşliği tesis edecektir. Biz buna inanıyoruz.” diye konuştu.

Heyeti sıcak karşılayan Adilcevaz halkı ve esnafı, sorunlarına duyarlılıklarından dolayı heyete teşekkür ederek, bölgede huzur ve kardeşliğin hâkim olması temennisinde bulundular. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER