A A A

"Adaletin bittiği yerde çatışma ve kaos başlar"

Eklenme : 2017-06-18 20:35

ŞANLIURFA - Partisinin Karaköprü İlçe Mahalle Temsilciliğinin düzenlediği iftar yemeğinde konuşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, "Adaletin bittiği yerde çatışma ve kaos başlar" dedi.

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığı, ilçenin mahalle temsilcileriyle bir iftar programı düzenledi. Programa HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Basri Demir, Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Şılaş Alkanat, Karaköprü İlçe Teşkilat üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, İslam coğrafyasındaki yaşanan gelişmelere dikkat çekerek adaletin olmadığı yerlerde zulmün, çatışmanın kaosun olduğunu söyledi.

Özellikle son 15 yıldır Ramazan ayını gönül rahatlığıyla idrak edemediklerini söyleyen Yalçın, "Biz isterdik ki Ramazan aylarımızı huzur ve barış içerisinde, kalbi huzurlu bir şekilde idrak edelim. Fakat özellikle son 15 yıldır Ramazan ayını, orucu, sonarında gelen bayramı gönül rahatlığıyla kutlayamıyoruz. Bizler her televizyonu açtığımızda parçalanmış çocuk cesetleri görüyoruz. Kıyılara vuran Aylan bebeklerin cesetlerine şahit oluyoruz. Öbür taraftan enkaz altında çıkarılan Ümran bebekleri görüyoruz. Böyle bir ortamda Ramazan ayını idrak etmeye çalışıyoruz." dedi.

Yalçın, "Allah Resulünün bize bıraktığı o İslam medeniyetinden uzaklaştık. Allah’a, Kur’an'a, İslami kaidelere yüzümüzü çevirdik. İslam’ı sosyal hayatımızdan çıkardık. İş hayatımızdan, okullarımızdan, üniversitelerimizden, askeriyemizden, meclisimizden, kurumlarımızdan çıkardık. Kendi elimizle kaldırdık. Kaldırdıktan sonra zillete düştük. İslam âleminin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bütün kardeşlerimizin bu uğurda çalışması lazımdır. Adalet yeryüzünde bitmiştir. Adaletin bittiği yerde nifak, zulüm, çatışma ve kaos başlar. Adaletin tesis edilmesi için elimizi taşın altına koymalıyız." şeklinde konuştu.

İftar programı yapılan dua ve kılınan namaz ile son buldu. (Ramazan Casuk-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

2017-06-22 15:05:55

​HÜDA PAR'dan bir heyet, Mardin’in Midyat ilçesinde meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

2017-06-22 14:52:37

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Gaziantep’te, bayramın vazgeçilmezi baklavanın siparişlerinin artmasıyla baklava üreticileri, talebi karşılamak için çift vardiya yapıyor.

Yeni

Yeni "şap hastalığı" uyarısı

2017-06-22 14:45:13

Yeni ortaya çıkan "şap hastalığı" ile ilgili uyarılarda bulunan Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bütün yetiştirici ve üreticilerin dikkatli olmasını istedi.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'da "Dünya Kudüs Günü" etkinliğine davet

Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın durumuna dikkat çekmek amacıyla yarın Diyarbakır'da iftar etkinliği düzenlenecek.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.
TÜM HABERLER