A A A

"Adaletin bittiği yerde çatışma ve kaos başlar"

Eklenme : 2017-06-18 20:35

ŞANLIURFA - Partisinin Karaköprü İlçe Mahalle Temsilciliğinin düzenlediği iftar yemeğinde konuşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, "Adaletin bittiği yerde çatışma ve kaos başlar" dedi.

HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığı, ilçenin mahalle temsilcileriyle bir iftar programı düzenledi. Programa HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, Haliliye İlçe Başkanı Basri Demir, Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Şılaş Alkanat, Karaköprü İlçe Teşkilat üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, İslam coğrafyasındaki yaşanan gelişmelere dikkat çekerek adaletin olmadığı yerlerde zulmün, çatışmanın kaosun olduğunu söyledi.

Özellikle son 15 yıldır Ramazan ayını gönül rahatlığıyla idrak edemediklerini söyleyen Yalçın, "Biz isterdik ki Ramazan aylarımızı huzur ve barış içerisinde, kalbi huzurlu bir şekilde idrak edelim. Fakat özellikle son 15 yıldır Ramazan ayını, orucu, sonarında gelen bayramı gönül rahatlığıyla kutlayamıyoruz. Bizler her televizyonu açtığımızda parçalanmış çocuk cesetleri görüyoruz. Kıyılara vuran Aylan bebeklerin cesetlerine şahit oluyoruz. Öbür taraftan enkaz altında çıkarılan Ümran bebekleri görüyoruz. Böyle bir ortamda Ramazan ayını idrak etmeye çalışıyoruz." dedi.

Yalçın, "Allah Resulünün bize bıraktığı o İslam medeniyetinden uzaklaştık. Allah’a, Kur’an'a, İslami kaidelere yüzümüzü çevirdik. İslam’ı sosyal hayatımızdan çıkardık. İş hayatımızdan, okullarımızdan, üniversitelerimizden, askeriyemizden, meclisimizden, kurumlarımızdan çıkardık. Kendi elimizle kaldırdık. Kaldırdıktan sonra zillete düştük. İslam âleminin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı vardır. Bütün kardeşlerimizin bu uğurda çalışması lazımdır. Adalet yeryüzünde bitmiştir. Adaletin bittiği yerde nifak, zulüm, çatışma ve kaos başlar. Adaletin tesis edilmesi için elimizi taşın altına koymalıyız." şeklinde konuştu.

İftar programı yapılan dua ve kılınan namaz ile son buldu. (Ramazan Casuk-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te

2017-07-23 21:14:48

Suudi Arabistan'daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt'e geçti.

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

2017-07-23 20:56:45

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

2017-07-23 20:42:40

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER