A A A

Mardin’deki tarla yangınlarında hasar büyük

Eklenme : 2017-06-18 16:02

MARDİN - Mardin’de buğday tarlalarda çıkan yangınlarda hasar büyüyor. Derik’te yüzlerce dönüm ekili tarla yangınlarda küle dönerken, 150 adet ana sulama borusu ve bir traktör tamamen yandı.

Mardin’deki tarla yangınlarında hasar büyük

Mardin’in Derik ilçesinde ekili tarlalarda çıkan yangınlarda hasar büyüyor. Son günlerde 300 dönümüm üzerinde buğday tarlası çıkan yangınlarda küle dönerken, 150 adet ana sulama borusu ve bir traktör tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre, Derik’e bağlı Kutluca Mahallesi’nde Ömer Kaya’ya ait buğday tarlasında bilinmeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Çıkan yangın kısa sürede büyürken yangın haberini duyan köylüler traktörlerle yangının etrafını sararak büyümemesi için  buğday ekili tarlayı sürmeye başladı.

Kendi imkânları ile yangını söndürmeyen köylüler, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Yangında, 150 dönümlük buğdayın tamamen kül oldu. Yangında ayrıca Mahmut Yıldırım’a ait 150 adet ana sulama borusu da yandı. 

Bu arada ilçeye bağlı Ovacık (Kesrike) Köyündeki tarla yangınında ise Hüseyin Yıldırım’a ait traktör yandı. Derik İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında traktör ile birlikte ekili buğday tarlası kül oldu.

Buğday tarlalarındaki yangının nedeni henüz bilinmezken, bazı köylüler yangınların sigara izmaritlerinden çıktığını iddia ediyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER