A A A

Hakkari'de patlama: 2 asker hayatını kaybetti, 7 askerde yaralandı

Eklenme : 2017-06-17 23:44

HAKKARİ - ​Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında meydana gelen patlamada 2 asker hayatını kaybederken, 7 asker yaralandı.

Hakkari'de patlama: 2 asker hayatını kaybetti, 7 askerde yaralandı

Çukurca ilçesi Güven Dağı bölgesinde PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında meydana gelen patlamada, 2 askerin hayatını kaybettiği, 7 askerin de yaralandığı belirtildi. Çıkan çatışmalarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Konuyla ilgili Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, "17.06.2017 günü İlimiz Çukurca İlçesi Güven Dağı Bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik devam eden operasyonlar neticesinde EYP’ye (el yapımı patlayıcı) basan 2(iki) askeri personel şehit olmuş, 7 askeri personel hafif şekilde yaralanmıştır. 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir." denildi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

2017-08-17 20:43:26

​Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.
TÜM HABERLER