A A A

Şırnaklı çoban PKK tarafından kaçırıldı

Eklenme : 2017-06-17 20:48

ŞIRNAK - Şırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar köyünde hayvanlarını otlatan çoban, PKK tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

Şırnaklı çoban PKK tarafından kaçırıldı

Merkeze bağlı Yeniaslanbaşar köyünde hayvanlarını otlatan Mehmet Beldek PKK  tarafından kaçırıldığı öne sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, dün sabah saatlerinde hayvanlarını otlatmaya götüren Mehmet Beldek(23), akşam üstü Resor mevkiinde hayvanlarını derede sularken bir grup PKK’li ile karşılaştı. PKK'liler tarafından kaçırılan Beldek dağa götürdü.

Akşam hayvanların sahipsiz evlerine dönmesiyle Beldek'in ailesi durumu Jandarmaya bildirdi. Jandarma Mehmet Beldek'in bulunmasın için bölgede operasyon başlattı.

4 çocuklu ailesinin tek erkeği olan Beldek'in korucu olduğu ve babasının rahatsızlanması üzerine o gün hayvanlara çobanlık yaptığı öğrenildi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER