A A A

Mardin'de piyade tüfeğine benzeyen av tüfeklerine yasak

Eklenme : 2017-06-17 15:43

MARDİN - Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, otomatik piyade tüfeklerine benzeyen av tüfeklerinin taşınması ve kullanımının OHAL süresince yasaklandığını açıkladı.

Mardin'de piyade tüfeğine benzeyen av tüfeklerine yasak

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, M-16, AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğine sahip silahlara benzeyen av tüfeklerini taşıyan kişiler ile PKK mensupları arasında sağlıklı bir ayırımın yapılamayacağı, bunun yanlış anlamalara ve müessif olaylara sebebiyet verebileceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, M16, AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğine sahip silahlara benzer av tüfeklerinin (ruhsatı dahi olsa) Mardin Valiliği kararı ile OHAL kapsamında ikinci bir karara kadar taşınmasının yasaklandığı kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER