A A A

HÜDA PAR’dan İçören köyünde iftar yemeği

Eklenme : 2017-06-16 11:39

MARDİN - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Bahattin Temel'in katılımıyla Mardin'in Savur ilçesine bağlı İçören köyünde iftar programı düzenlendi.

HÜDA PAR’dan İçören köyünde iftar yemeği

HÜDA PAR Savur İlçe Temsilciliği tarafından HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Bahattin Temel'in katılımıyla İçören (Teffê)  köyünde iftar programı düzenlendi.

Programa Temel'in yanı sıra, HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç ve köy sakinleri katıldı.

İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Temel, bu mübarek günlerde çokça dua edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Temel, "İslam coğrafyası şu an feryat figan içerisinde. Şu an biz huzur içerisinde iftarımızı açarken, maalesef öbür tarafta fosfor bombalarıyla gencecik bedenler, çocuklar parçalanıyor.  İçimizi kanatan tablolarla karşı karşıyayız. 20 kilometre uzağımızda, bize adaleti getirmeye kalkanlar maalesef tepemizden bombalar veriyor. İslam coğrafyası yerle bir ediliyor." dedi.

"Feryat ve figanlar Kürtçe Arapça, Türkçe veya Farsçadır. Sevinç naraları da ya İngilizce, ya Fransızca ya da Almancadır." diyen Temel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kardeşler bunu görelim bunun farkına varalım. Hep beraber hem Rabbimizden yardım dileyelim ve dua edelim. Herkes bu toplumun inşası için, bu toplumun geleceği için bir şeyler yapmalı, bir çaba göstermelidir.  Bir gayret gösterilmelidir ki coğrafyamız şiddetten, sıkıntıdan, beladan uzaklaşsın. Emin olabilirsiniz zalimler, kâfirler ve  emperyalistler bize adalet getirmez, getiremez. Onlar bize kardeşliği tesis edemezler." 

Ramazan ayının son günlerine girildiğini hatırlatan Temel, bu günlerin daha fazla dua ve ibadetle geçirilmesi, çocukların da Yaz Kur'an Kursu'na gönderilmeleri tavsiyesinde bulundu. (Süleyman Tunç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER