A A A

HÜDA PAR’dan İçören köyünde iftar yemeği

Eklenme : 2017-06-16 11:39

MARDİN - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Bahattin Temel'in katılımıyla Mardin'in Savur ilçesine bağlı İçören köyünde iftar programı düzenlendi.

HÜDA PAR’dan İçören köyünde iftar yemeği

HÜDA PAR Savur İlçe Temsilciliği tarafından HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Bahattin Temel'in katılımıyla İçören (Teffê) köyünde iftar programı düzenlendi.

Programa Temel'in yanı sıra, HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç ve köy sakinleri katıldı.

İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma dikkat çeken Temel, bu mübarek günlerde çokça dua edilmesi tavsiyesinde bulundu.

Temel, "İslam coğrafyası şu an feryat figan içerisinde. Şu an biz huzur içerisinde iftarımızı açarken, maalesef öbür tarafta fosfor bombalarıyla gencecik bedenler, çocuklar parçalanıyor. İçimizi kanatan tablolarla karşı karşıyayız. 20 kilometre uzağımızda, bize adaleti getirmeye kalkanlar maalesef tepemizden bombalar veriyor. İslam coğrafyası yerle bir ediliyor." dedi.

"Feryat ve figanlar Kürtçe Arapça, Türkçe veya Farsçadır. Sevinç naraları da ya İngilizce, ya Fransızca ya da Almancadır." diyen Temel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kardeşler bunu görelim bunun farkına varalım. Hep beraber hem Rabbimizden yardım dileyelim ve dua edelim. Herkes bu toplumun inşası için, bu toplumun geleceği için bir şeyler yapmalı, bir çaba göstermelidir. Bir gayret gösterilmelidir ki coğrafyamız şiddetten, sıkıntıdan, beladan uzaklaşsın. Emin olabilirsiniz zalimler, kâfirler ve emperyalistler bize adalet getirmez, getiremez. Onlar bize kardeşliği tesis edemezler."

Ramazan ayının son günlerine girildiğini hatırlatan Temel, bu günlerin daha fazla dua ve ibadetle geçirilmesi, çocukların da Yaz Kur'an Kursu'na gönderilmeleri tavsiyesinde bulundu. (Süleyman Tunç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER