A A A

İnşaat işçisini 3'üncü kattan aşağı attılar

Eklenme : 2017-06-15 20:59

ANKARA - Ankara'nın Nallıhan ilçesinde yaklaşık 100 kişilik bir grup, inşaat işçilerine saldırdı.

İnşaat işçisini 3'üncü kattan aşağı attılar

Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki bir inşaata çalışmak için Bingöl'den gelen üniversite öğrencisi F. C. ve 7 işçiye ırkçı bir grup saldırdı.

İşçilere demir sopa ve coplarla saldıran yaklaşık 100 kişilik grup, şantiyede kalan bir işçiyi 3'üncü kattan aşağıya attı.

Saldırganların, darp ettikleri işçileri inşaatın dışına çıkarıp, zorla İstiklal Marşı'nı okutmaya çalıştıkları öğrenildi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinden Ankara'ya çalışmaya geldiğini belirten F. C, Üniversite öğrencisi olduğunu ve okul masraflarını karşılayabilmek için çalışmak zorunda olduğunu söyledi.

F. C, "Gece 23.00 sıralarında arkadaşımız bizi uyandırdı. 'Dışarıda kavga var.' dedi. Biz de başta iki kişi kendi aralarında kavga ediyor sandık ama direkt kapıyı kırdılar, içeri girdiler. Biz daha olayın ne olduğunu çözemeden saldırmaya başladılar. O aralar bir şeyler anlatmaya çalışıyordum. 'Yapmayın, etmeyin. Biz de Müslümanız, biz de insanız' dedim ama dinlemediler tabi. Orada bayağı bir darp ettiler. Cop ve demir sopalarla bizi dövdüler. Ondan sonra sürükleye sürükleye bizi dışarı çıkardılar." dedi.

Saldırganların bir kişiyi balkondan atarak, belini kırdığını ifade eden F. C, bir işçinin de darp edilerek bayıltıldığını dile getirdi.

Polis müdahale etmedi!

Saldırganların dışarıda da aynı şekilde kendilerini darp ettiğini ancak polisin orada bulunmasına rağmen, müdahalede bulunmadığını iddia eden F. C, şunları söyledi:

"Bizi kaldırdıklarında kaymakam hastaneye gelmişti. 'Polislerin bir şey yapamadıklarını söylediklerini' söyledi, ama bence kasten bir şey yapmadılar. Bizi İstiklal Marşı'nı okumaya zorladılar. Bizi dövdükten sonra dışarı çıkardılar. Bize kurt işareti yaparak, 'İstiklal Marşı'nı okuyun, size karışmayacağız.' dediler. Ondan sonra yine içeri aldılar. Bu sefer dışardan tuğlalarla saldırmaya başladılar. Tabi, o sırada polisler de gelmişti. Yani 30-40 dakika sonra ancak diğer polis ekipleri gelmişti. Bu şekilde hastaneye gittik."

Saldırganların kendilerini tehdit ettiklerini dile getiren F. C, "Sabah il emniyet müdürü ve vali geldi. Sağduyulu olmamızı, gerekeni yapacaklarını, olayla ilgili 3 kişi yakaladıklarını ve soruşturmanın devam ettiğini söylediler. 'İstiyorsanız burada kalın, biz güvenliğinizi sağlarız.' dediler ama kalamadık. Çünkü saldırganlar, 'Akşam defolup gidin, kalırsanız sizi öldürürüz, burası bizim yerimiz.' demişlerdi. 'Aynı tastan su içmiş, yemek yemişiz ama siz gelip ihanet ediyorsunuz. Defolup gidin ilimizden.' dediler." şeklinde konuştu.

Olayın nedenini tam bilmediğini ancak bir arkadaşından duyduklarını anlatan F. C, "Duyduğum kadarıyla Beypazarı'nda bir şehit vardı ya da zihinsel engelli bir kardeşimiz vardı, şantiyeye geliyormuş. Bizimkiler de ona ekmek veriyormuş, yemek veriyorlarmış. O da olay gecesinin gününde çarşıya çıkmış. 'Kürtlere gidin, Kürtler şöyledir, böyledir.' deyince onlar da milliyetçiler işte, toplanmışlar ve akşam gelmişler. Zaten biz olay esnasında öleceğimizi düşündük ama kurtulduk." ifadelerini kullandı.

Olayın mağdurlarından M. C. ise Solhan ilçesinin Sülünkaş köyünde ikamet ettiğini, ekmek parası kazanmak için Ankara'ya çalışmaya gittiğini söyledi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER