A A A

İnşaat işçisini 3'üncü kattan aşağı attılar

Eklenme : 2017-06-15 20:59

ANKARA - Ankara'nın Nallıhan ilçesinde yaklaşık 100 kişilik bir grup, inşaat işçilerine saldırdı.

İnşaat işçisini 3'üncü kattan aşağı attılar

Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki bir inşaata çalışmak için Bingöl'den gelen üniversite öğrencisi F. C. ve 7 işçiye ırkçı bir grup saldırdı.

İşçilere demir sopa ve coplarla saldıran yaklaşık 100 kişilik grup, şantiyede kalan bir işçiyi 3'üncü kattan aşağıya attı.

Saldırganların, darp ettikleri işçileri inşaatın dışına çıkarıp, zorla İstiklal Marşı'nı okutmaya çalıştıkları öğrenildi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinden Ankara'ya çalışmaya geldiğini belirten F. C, Üniversite öğrencisi olduğunu ve okul masraflarını karşılayabilmek için çalışmak zorunda olduğunu söyledi.

F. C, "Gece 23.00 sıralarında arkadaşımız bizi uyandırdı. 'Dışarıda kavga var.' dedi. Biz de başta iki kişi kendi aralarında kavga ediyor sandık ama direkt kapıyı kırdılar, içeri girdiler. Biz daha olayın ne olduğunu çözemeden saldırmaya başladılar. O aralar bir şeyler anlatmaya çalışıyordum. 'Yapmayın, etmeyin. Biz de Müslümanız, biz de insanız' dedim ama dinlemediler tabi. Orada bayağı bir darp ettiler. Cop ve demir sopalarla bizi dövdüler. Ondan sonra sürükleye sürükleye bizi dışarı çıkardılar." dedi.

Saldırganların bir kişiyi balkondan atarak, belini kırdığını ifade eden F. C, bir işçinin de darp edilerek bayıltıldığını dile getirdi.

Polis müdahale etmedi!

Saldırganların dışarıda da aynı şekilde kendilerini darp ettiğini ancak polisin orada bulunmasına rağmen, müdahalede bulunmadığını iddia eden F. C, şunları söyledi:

"Bizi kaldırdıklarında kaymakam hastaneye gelmişti. 'Polislerin bir şey yapamadıklarını söylediklerini' söyledi, ama bence kasten bir şey yapmadılar. Bizi İstiklal Marşı'nı okumaya zorladılar. Bizi dövdükten sonra dışarı çıkardılar. Bize kurt işareti yaparak, 'İstiklal Marşı'nı okuyun, size karışmayacağız.' dediler. Ondan sonra yine içeri aldılar. Bu sefer dışardan tuğlalarla saldırmaya başladılar. Tabi, o sırada polisler de gelmişti. Yani 30-40 dakika sonra ancak diğer polis ekipleri gelmişti. Bu şekilde hastaneye gittik."

Saldırganların kendilerini tehdit ettiklerini dile getiren F. C, "Sabah il emniyet müdürü ve vali geldi. Sağduyulu olmamızı, gerekeni yapacaklarını, olayla ilgili 3 kişi yakaladıklarını ve soruşturmanın devam ettiğini söylediler. 'İstiyorsanız burada kalın, biz güvenliğinizi sağlarız.' dediler ama kalamadık. Çünkü saldırganlar, 'Akşam defolup gidin, kalırsanız sizi öldürürüz, burası bizim yerimiz.' demişlerdi. 'Aynı tastan su içmiş, yemek yemişiz ama siz gelip ihanet ediyorsunuz. Defolup gidin ilimizden.' dediler." şeklinde konuştu.

Olayın nedenini tam bilmediğini ancak bir arkadaşından duyduklarını anlatan F. C, "Duyduğum kadarıyla Beypazarı'nda bir şehit vardı ya da zihinsel engelli bir kardeşimiz vardı, şantiyeye geliyormuş. Bizimkiler de ona ekmek veriyormuş, yemek veriyorlarmış. O da olay gecesinin gününde çarşıya çıkmış. 'Kürtlere gidin, Kürtler şöyledir, böyledir.' deyince onlar da milliyetçiler işte, toplanmışlar ve akşam gelmişler. Zaten biz olay esnasında öleceğimizi düşündük ama kurtulduk." ifadelerini kullandı.

Olayın mağdurlarından M. C. ise Solhan ilçesinin Sülünkaş köyünde ikamet ettiğini, ekmek parası kazanmak için Ankara'ya çalışmaya gittiğini söyledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER