A A A

MAÜ’de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Eklenme : 2017-06-15 14:07

MARDİN - Mardin Artuklu Üniversitesinde tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı.

MAÜ’de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2017–2018 öğretim yılı güz yarıyılında tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora öğrencileri alımına başlanacak.

Tarih, Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Temel İslam Bilimleri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Eğitim Yönetimi anabilim dallarını kapsayan ve öğrencilerin akademik kariyerindeki basamaklardan birisi olan tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarına başvuruların 13-27 Haziran 2017'de yapılabileceği ifade edildi.

Gelişmişliğin ve donanımlı bir şekilde dünyaya entegre olmanın temel taşıyıcı unsurunun eğitim olduğunu belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, nitelikli elemanların varlığı için nitelikli eğitimlere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Rektör Ağırakça, güçlü bir akademik kadroyla Mardin Artuklu Üniversitesinin, akademik kariyerini geliştirmek, mesleki konuda derin bilgi kazanarak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını öğrenip akademik kariyer yapmak isteyenlere yönelik 10'u aşkın yüksek lisans eğitim programlarının sunulduğunu söyledi.

Üniversitenin web sayfasında yayınlanan ve 2017–2018 öğretim Yılı Güz Yarıyılında tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarına başvuracak öğrenciler için başvuru koşullarının yer aldığı ilanda ALES puanı, lisans mezuniyet not ortalaması, yabancı dil puanı, mülakat sınav puanı, yüksek lisans mezuniyet not ortalaması üzerinden sonuçların değerlendirileceği bilgisi yer alıyor.

Şahsen ya da postayla başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilirken, 13-27 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak başvuruların ardından yazılı/mülakat sınavı 03-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular, https://obs.artuklu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden online yapılabileceği ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER