A A A

MAÜ’de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Eklenme : 2017-06-15 14:07

MARDİN - Mardin Artuklu Üniversitesinde tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı.

MAÜ’de yüksek lisans ve doktora başvuruları başladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2017–2018 öğretim yılı güz yarıyılında tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora öğrencileri alımına başlanacak.

Tarih, Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Temel İslam Bilimleri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Eğitim Yönetimi anabilim dallarını kapsayan ve öğrencilerin akademik kariyerindeki basamaklardan birisi olan tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarına başvuruların 13-27 Haziran 2017'de yapılabileceği ifade edildi.

Gelişmişliğin ve donanımlı bir şekilde dünyaya entegre olmanın temel taşıyıcı unsurunun eğitim olduğunu belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, nitelikli elemanların varlığı için nitelikli eğitimlere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Rektör Ağırakça, güçlü bir akademik kadroyla Mardin Artuklu Üniversitesinin, akademik kariyerini geliştirmek, mesleki konuda derin bilgi kazanarak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını öğrenip akademik kariyer yapmak isteyenlere yönelik 10’u aşkın yüksek lisans eğitim programlarının sunulduğunu söyledi.

Üniversitenin web sayfasında yayınlanan ve 2017–2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılında tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarına başvuracak öğrenciler için başvuru koşullarının yer aldığı ilanda ALES puanı, lisans mezuniyet not ortalaması, yabancı dil puanı, mülakat sınav puanı, yüksek lisans mezuniyet not ortalaması üzerinden sonuçların değerlendirileceği bilgisi yer alıyor.

Şahsen ya da postayla başvuruların kabul edilmeyeceği belirtilirken, 13-27 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak başvuruların ardından yazılı/mülakat sınavı 03-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular,  https://obs.artuklu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden online yapılabileceği ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER