A A A

Elazığ'da İHL'yi tercih eden 34 kız öğrenciye burs verilecek

Eklenme : 2017-06-14 12:03

ELAZIĞ - Elazığ'da Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tercih eden 34 öğrenciye burs verilecek.

Elazığ'da İHL'yi tercih eden 34 kız öğrenciye burs verilecek

Elazığ'da Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Elazığ İmam Hatip Platformu arasında gerçekleştirilen anlaşma sonucu Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tercih eden 34 öğrenciye burs verilecek.

Anlaşma dolayısıyla bu liseyi tercih eden 34 öğrenci, 4 yıl boyunca burslu okuyabilecek.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarında 430 ve üstü puan alan öğrencilerin, gerçekleştirilen anlaşma sonucu 4 yıllık eğitim ve öğretim masraflarının ayda 100 TL, yıllık ise 800 TL olacak şekilde karşılanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağıltaş, "İmam hatip liselerimizin tercih edilebilirliğini arttırmak amacıyla müdürlük olarak yaptığımız çalışmaların yanında okullarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız da teşvik edici çalışmalar yapmaktadırlar. İmam hatip okullarımızda eğitimin kalitesini yükseltmek, bu okullarımızın tercih edilebilirliklerini arttırmak amacıyla Elazığ İmam Hatip Platformu ve Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz bugün bu birlikteliğin ve işbirliğin güzel bir örneğini sergilemek için bir araya geldiler. Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine bu yıl yerleşecek olan öğrencilerimizden, yerleştirme puanı 430 ve üzeri olan toplam 34 öğrencimize her ay 100 TL burs bağlanacak ve bu burs bir yıl boyunca 8 ay süresince kendilerine ödenecektir." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER