A A A

Elazığ'da İHL'yi tercih eden 34 kız öğrenciye burs verilecek

Eklenme : 2017-06-14 12:03

ELAZIĞ - Elazığ'da Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tercih eden 34 öğrenciye burs verilecek.

Elazığ'da İHL'yi tercih eden 34 kız öğrenciye burs verilecek

Elazığ'da Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Elazığ İmam Hatip Platformu arasında gerçekleştirilen anlaşma sonucu Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tercih eden 34 öğrenciye burs verilecek.

Anlaşma dolayısıyla bu liseyi tercih eden 34 öğrenci, 4 yıl boyunca burslu okuyabilecek.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarında 430 ve üstü puan alan öğrencilerin, gerçekleştirilen anlaşma sonucu 4 yıllık eğitim ve öğretim masraflarının ayda 100 TL, yıllık ise 800 TL olacak şekilde karşılanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağıltaş, "İmam hatip liselerimizin tercih edilebilirliğini arttırmak amacıyla müdürlük olarak yaptığımız çalışmaların yanında okullarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız da teşvik edici çalışmalar yapmaktadırlar. İmam hatip okullarımızda eğitimin kalitesini yükseltmek, bu okullarımızın tercih edilebilirliklerini arttırmak amacıyla Elazığ İmam Hatip Platformu ve Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz bugün bu birlikteliğin ve işbirliğin güzel bir örneğini sergilemek için bir araya geldiler. Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine bu yıl yerleşecek olan öğrencilerimizden, yerleştirme puanı 430 ve üzeri olan toplam 34 öğrencimize her ay 100 TL burs bağlanacak ve bu burs bir yıl boyunca 8 ay süresince kendilerine ödenecektir." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER