A A A

Yediden yetmişe herkes yaz Kur’an kurslarına katılabilir

Eklenme : 2017-06-14 10:31

ADIYAMAN - Adıyaman Müftüsü M. Ali Öztürkçü, yediden yetmişe herkesin yaz Kur’an kurslarına katılabileceğini belirtti.

Yediden yetmişe herkes yaz Kur’an kurslarına katılabilir

Okulların tatile girmesiyle birlikte yaz Kur’an kursları başladı. Adıyaman Müftüsü M. Ali Öztürkçü, yediden yetmişe herkesin yaz Kur’an kurslarına katılabileceğini ve bunun için bütün görevlilerin seferber olduğunu söyledi.

Mevcut resmi görevlilerin bu işe yetmediği için ayriyeten 104 fahri görevli de görevlendirdiklerini belirten Öztürkçü:
“Ramazan şerif ayı içerisindeyiz. Kur’an ile buluşma adına, güzel bir tevafuk oldu. Okullar tatil oldu ve Ramazan bitmeden diyanet işleri başkanımız yaz Kur’an kurslarını başlattı. İlimizde de yaz Kur’an kursları başlamış oldu. Bunun için bütün görevlilerimiz seferber oldu. Görevlendirme yaptık, görev aldılar. Bu kurslar başlamadan önce görevlilerimize bu konuda seminerler de veriliyor. Yediden yetmişe herkes, bu Kur’an kurslarına katılabiliyor. Dolayısıyla mevcut din görevlilerimiz bu işe yetmediği için ayrıca şartları karşılayan fahri görevliler de alıyoruz. Resmi görevlilerimizin dışında bugün itibariyle 104 fahri görevlimizi de tespit edip görevlendirmiş bulunuyoruz. Dolayısıyla bütün camilerimizde, Kur’an kurslarımızda, derneklerimizde ve apartmanlarda yaz Kur’an kurslarımızı açtık.“ diye konuştu. (Ferit Gölgül – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER