A A A

Yediden yetmişe herkes yaz Kur’an kurslarına katılabilir

Eklenme : 2017-06-14 10:31

ADIYAMAN - Adıyaman Müftüsü M. Ali Öztürkçü, yediden yetmişe herkesin yaz Kur’an kurslarına katılabileceğini belirtti.

Yediden yetmişe herkes yaz Kur’an kurslarına katılabilir

Okulların tatile girmesiyle birlikte yaz Kur'an kursları başladı. Adıyaman Müftüsü M. Ali öztürkçü, yediden yetmişe herkesin yaz Kur'an kurslarına katılabileceğini ve bunun için bütün görevlilerin seferber olduğunu söyledi.

Mevcut resmi görevlilerin bu işe yetmediği için ayriyeten 104 fahri görevli de görevlendirdiklerini belirten öztürkçü:
"Ramazan şerif ayı içerisindeyiz. Kur'an ile buluşma adına, güzel bir tevafuk oldu. Okullar tatil oldu ve Ramazan bitmeden diyanet işleri başkanımız yaz Kur'an kurslarını başlattı. İlimizde de yaz Kur'an kursları başlamış oldu. Bunun için bütün görevlilerimiz seferber oldu. Görevlendirme yaptık, görev aldılar. Bu kurslar başlamadan önce görevlilerimize bu konuda seminerler de veriliyor. Yediden yetmişe herkes, bu Kur'an kurslarına katılabiliyor. Dolayısıyla mevcut din görevlilerimiz bu işe yetmediği için ayrıca şartları karşılayan fahri görevliler de alıyoruz. Resmi görevlilerimizin dışında bugün itibariyle 104 fahri görevlimizi de tespit edip görevlendirmiş bulunuyoruz. Dolayısıyla bütün camilerimizde, Kur'an kurslarımızda, derneklerimizde ve apartmanlarda yaz Kur'an kurslarımızı açtık." diye konuştu. (Ferit Gölgül – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER