A A A

Adıyaman’da hafızlık yarışması düzenlendi

Eklenme : 2017-06-12 08:42

ADIYAMAN - Adıyaman’da 2017 Cami ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, bölge hafızlık yarışması düzenlendi.

Adıyaman’da hafızlık yarışması düzenlendi

Adıyaman Müftülüğü tarafından, 2017 Cami ve Din Görevliler Haftası münasebetiyle Ulu Camide 8 ilin katılımıyla Bölge hafızlık yarışması düzenlendi.

Yarışmaya Adıyaman, Elazığ, Malatya, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman'dan; yarışmacılar katıldı.

Yarışmada Malatya'dan katılan Bünyamin Kaya birinci, Şanlıurfa'dan katılan Muhammed Usame Okalı ikinci, Gaziantep'ten katılan ömer Çelik ise üçüncü oldu.

Bu yarışmanın, Camiler ve Din Görevlileri Haftasına hazırlık amacıyla yapılan bir etkinlik olduğunu belirten Adıyaman İl Müftüsü M. Ali öztürkçü, "1-7 Ekim tarihleri arası camiler ve din görevlileri haftası olarak kutlanıyor. Bu haftaya hazırlık olması açısından daha önceden çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bunlardan biride Türkiye genelinde yapılan hafızlık yarışmasıdır. Türkiye birincisi seçiliyor. Türkiye birincisi seçilmeden önce bölgeler arasında bir yarışma yapılıyor. Her il kendi ilçeleri ile arasında yarışma yaparak il birincisi çıkarılıyor. Daha sonra il birincileri arasında bölge birincisi ve bölge birincileri arasında da Türkiye birincisi seçiliyor. " dedi.

Yarışmacılara çeşitli hediyeler verildiğini belirten öztürkçü, birinci olan yarışmacının Türkiye birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazandığını ifade etti. öztürkçü, "Biz de bize verilen zaman içerisinde Ulu Cami'de Bölge hafızlık yarışmasını yaptık. Bu yarışmada birinciliği Malatya'dan gelen hafız arkadaşımız aldı. İkinciliği Urfa'dan gelen, üçüncülüğü de Antep'ten gelen hafız arkadaşımız aldı. Birinci olan kişi ilerde yapılacak olan Türkiye birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazandı. Biz de bu yarışmada dereceye girenlere hediye takdim ettik. Birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın verdik. Diğer yarışmacılara da hediyelerimiz oldu." şeklinde konuştu. (Ferit Gölgül – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER