A A A

Adıyaman’da hafızlık yarışması düzenlendi

Eklenme : 2017-06-12 08:42

ADIYAMAN - Adıyaman’da 2017 Cami ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, bölge hafızlık yarışması düzenlendi.

Adıyaman’da hafızlık yarışması düzenlendi

 

Adıyaman Müftülüğü tarafından, 2017 Cami ve Din Görevliler Haftası münasebetiyle Ulu Camide 8 ilin katılımıyla Bölge hafızlık yarışması düzenlendi. 

Yarışmaya Adıyaman, Elazığ, Malatya, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman’dan; yarışmacılar katıldı.

Yarışmada Malatya’dan katılan Bünyamin Kaya birinci, Şanlıurfa’dan katılan Muhammed Usame Okalı ikinci, Gaziantep’ten katılan Ömer Çelik ise üçüncü oldu.

Bu yarışmanın, Camiler ve Din Görevlileri Haftasına hazırlık amacıyla yapılan bir etkinlik olduğunu belirten Adıyaman İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü, "1-7 Ekim tarihleri arası camiler ve din görevlileri haftası olarak kutlanıyor.  Bu haftaya hazırlık olması açısından daha önceden çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bunlardan biride Türkiye genelinde yapılan hafızlık yarışmasıdır. Türkiye birincisi seçiliyor. Türkiye birincisi seçilmeden önce bölgeler arasında bir yarışma yapılıyor. Her il kendi ilçeleri ile arasında yarışma yaparak il birincisi çıkarılıyor. Daha sonra il birincileri arasında bölge birincisi ve bölge birincileri arasında da Türkiye birincisi seçiliyor. " dedi.

Yarışmacılara çeşitli hediyeler verildiğini belirten Öztürkçü, birinci olan yarışmacının Türkiye birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazandığını ifade etti. Öztürkçü, "Biz de bize verilen zaman içerisinde Ulu Cami’de Bölge hafızlık yarışmasını yaptık. Bu yarışmada birinciliği Malatya’dan gelen hafız arkadaşımız aldı. İkinciliği Urfa’dan gelen, üçüncülüğü de Antep’ten gelen hafız arkadaşımız aldı. Birinci olan kişi ilerde yapılacak olan Türkiye birinciliği yarışmasına katılmaya hak kazandı.  Biz de bu yarışmada dereceye girenlere hediye takdim ettik. Birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın verdik. Diğer yarışmacılara da hediyelerimiz oldu." şeklinde konuştu. (Ferit Gölgül – İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER