A A A

"Yeniden dirilişe ve özümüze dönmeye ihtiyacımız var"

Eklenme : 2017-06-12 21:53

HATAY - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Hatay'ın İskenderun ilçesinde iftarda partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde iftarda partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, yeniden dirilişe ve özümüze dönmeye ihtiyacın olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde açık alanda verilen iftar yemeğinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Burada bir konuşma yapan Yavuz, güzel bir Ramazan akşamında manevi iklimin dorukta olduğu ve şeytanların zincire vurulduğu rahmani bir sofrada olmak kendilerini mutlu ettiklerini söyledi.

İslam medeniyetinin esası insanın yaşatmayla alakalı olduğunu belirten Yavuz "Gelin görün ki bizim coğrafyalarımızda ölüm çoğalmış, ölüm kolaylaşmış ve bizler medeniyetimizi kaybetmişiz. Onun için yeniden dirilişe ve yeniden özümüze dönmeye ihtiyacımız var. İslam medeniyetinin esası insanı yaşatmayla alakalıdır. Gelin görün ki bizim coğrafyalarımızda ölüm çoğalmış, ölüm kolaylaşmış ve bizler medeniyetimizi kaybetmişiz. Onun için yeniden dirilişe ve yeniden özümüze dönmeye ihtiyacımız var." dedi.

Doğru ile yanlışın fark etmenin ölçüsünün Kur'an-ı Kerim olduğunu söyleyen Yavuz, "Elimizin altında bir türlü sayfalarına giremediğimiz siyasetten, ticaretten, hayattan, marifetten ve devletten uzak tuttuğumuz bu kitap oysaki bu muhteşem bir kitaptır. Harikulade bir kitaptır yüzde yüz insanın fıtratlarıyla uyumlu bir kitaptır. Bütün dertlerin devası buradadır. Nizama dair hayata dair fert toplum ve cemiyete dair bütün hakikatleri bünyesinde barındırıyor." diye konuştu.

Kur'an'la buluşmayı, tanışmayı ve bunu bir hayat nizamı haline getirmeyi kendilerine nasip etmesi dileğinde bulunan Yavuz, Ramazan ayının anlaşılması gereken en önemli hususun Kur'an-ı Kerimi yaşamak olduğunu kaydetti.

Yavuz sözlerine şöyle devam etti: "Kur'an'la yolunu çizmeye çalışan asla yolsuz kalmaz. Cinnet olmaz o toplumda stres, depresyon ve sebebi bilinmeyen sıkınganlıklar olmaz. O toplumda bir kişi dahi haksız yere öldürürsen bütün insanlığı öldürmüşsün gibi bir cinayet olur. Ölümün kolaylaştığı bir yerde medeniyet olmaz." (Emrah Deniz-İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER