A A A

Hakkari'de 25 bölge "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi

Eklenme : 2017-06-12 15:41

HAKKARİ - Hakkari'nin merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçe sınırlarında bulunan 25 bölge "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Hakkari'de 25 bölge

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şehir merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçe sınırlarında bulunan 25 bölgenin "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği belirtildi.

Söz konusu kararın, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince alındığı bildirildi.

Açıklamada, özpınar Dağı-Kesmetaş Tepe arasında kalan bölgelerde ilan edilen "özel güvenlik bölgesi" kararıyla ilgili, "25 bölge 13 Haziran 2017 günü saat 00.00.01'den 27 Haziran 2017 günü saat 23.59.59'a kadar 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." denildi.

Bir asker ağır yaralandı

Valilik tarafından yapılan başka bir açıklamada ise Çukurca'nın Başyiyen Tepe bölgesinde bir askerin el yapımı patlayıcıya basması sonucu ağır yaralandığı kaydedildi.

Askerin, sevk edildiği Hakkari Devlet Hastanesinde tedavisine başlandığının ifade edildiği açıklamada, konuyla ilgili adli tahkikatın devam ettiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

2017-08-17 20:43:26

​Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.
TÜM HABERLER