A A A

Hakkari'de 25 bölge "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi

Eklenme : 2017-06-12 15:41

HAKKARİ - Hakkari'nin merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçe sınırlarında bulunan 25 bölge "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Hakkari'de 25 bölge

Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şehir merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçe sınırlarında bulunan 25 bölgenin "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği belirtildi.

Söz konusu kararın, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince alındığı bildirildi.

Açıklamada, Özpınar Dağı-Kesmetaş Tepe arasında kalan bölgelerde ilan edilen "özel güvenlik bölgesi" kararıyla ilgili, "25 bölge 13 Haziran 2017 günü saat 00.00.01'den 27 Haziran 2017 günü saat 23.59.59'a kadar 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." denildi.

Bir asker ağır yaralandı

Valilik tarafından yapılan başka bir açıklamada ise Çukurca'nın Başyiyen Tepe bölgesinde bir askerin el yapımı patlayıcıya basması sonucu ağır yaralandığı kaydedildi.

Askerin, sevk edildiği Hakkari Devlet Hastanesinde tedavisine başlandığının ifade edildiği açıklamada, konuyla ilgili adli tahkikatın devam ettiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER