A A A

Yaz Kur’an kurslarının başlamasıyla çocuklar camilere akın etti

Eklenme : 2017-06-12 14:35

ELAZIĞ - 2017 yaz Kur’an kursları Elazığ’da çocukların yoğun ilgisiyle başladı.

Yaz Kur’an kurslarının başlamasıyla çocuklar camilere akın etti

2017 yaz Kur’an kursları “Kuran Ayında Kuranla Buluşalım” temasıyla başladı. Elazığ’da çocuklar Kur’an kurslarına kayıt yaptırmak için camilere akın etti.

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya da Mevlana Camiinde “Kur’an ayında Kur’an'la buluşalım” temasıyla düzenlenen yaz Kur’an kursu açılışına katıldı. Kur’an kursuna kayıt yaptıran öğrencilere başarılar dileyen Sarıkaya velilere, çocuklarını okullara gönderdikleri gibi camilere de gönderilmesi çağrısında bulundu.

Sarıkaya, “2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının yaz Kur’an kursları başlangıcını yapıyoruz. Bugünden itibaren bütün Elazığ, ilçeleri ve köylerinde tüm öğrencilerimiz, yaz kurslarına başlayarak 9 haftalık süreçte 3 kur halinde inşallah güzel dini bilgileri, Kur’an ve elifbayı tamamlayacaklar. Bütün velilerden isteğim, şu çocuklarını lütfen okula nasıl gönderiyorlarsa aynı titizlikle camilere de göndersinler. Bu çocuklar büyüdükleri zaman ben din eğitimi almadım demesin. Öte taraftan bütün çocuklarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Camiye gelen çocuklar için sosyal faaliyetler de düzenleyeceklerini belirten Sarıkaya, “ Çocuklarımıza yönelik etkinlikler de yaptırılacaktır. Gezi, piknik… buna benzer etkinlikler de olacak. Herkese başarılar diliyorum. ‘Kur’an ayında Kur’anla buluşalım’ sloganıyla kurslarımızın açılışını yapmış oluyoruz. Hayırlı olsun, güzel olsun, bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

Çocukların okuduğu Kur’an’ı dinleyen Sarıkaya, daha sonra küçük öğrencilere elifba dersi verdi. (Ebubekir Yavuz- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER