A A A

Yaz Kur’an kurslarının başlamasıyla çocuklar camilere akın etti

Eklenme : 2017-06-12 14:35

ELAZIĞ - 2017 yaz Kur’an kursları Elazığ’da çocukların yoğun ilgisiyle başladı.

Yaz Kur’an kurslarının başlamasıyla çocuklar camilere akın etti

2017 yaz Kur'an kursları "Kuran Ayında Kuranla Buluşalım" temasıyla başladı. Elazığ'da çocuklar Kur'an kurslarına kayıt yaptırmak için camilere akın etti.

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya da Mevlana Camiinde "Kur'an ayında Kur'an'la buluşalım" temasıyla düzenlenen yaz Kur'an kursu açılışına katıldı. Kur'an kursuna kayıt yaptıran öğrencilere başarılar dileyen Sarıkaya velilere, çocuklarını okullara gönderdikleri gibi camilere de gönderilmesi çağrısında bulundu.

Sarıkaya, "2016-2017 Eğitim-öğretim yılının yaz Kur'an kursları başlangıcını yapıyoruz. Bugünden itibaren bütün Elazığ, ilçeleri ve köylerinde tüm öğrencilerimiz, yaz kurslarına başlayarak 9 haftalık süreçte 3 kur halinde inşallah güzel dini bilgileri, Kur'an ve elifbayı tamamlayacaklar. Bütün velilerden isteğim, şu çocuklarını lütfen okula nasıl gönderiyorlarsa aynı titizlikle camilere de göndersinler. Bu çocuklar büyüdükleri zaman ben din eğitimi almadım demesin. öte taraftan bütün çocuklarımıza başarılar diliyorum." dedi.

Camiye gelen çocuklar için sosyal faaliyetler de düzenleyeceklerini belirten Sarıkaya, " Çocuklarımıza yönelik etkinlikler de yaptırılacaktır. Gezi, piknik… buna benzer etkinlikler de olacak. Herkese başarılar diliyorum. ‘Kur'an ayında Kur'anla buluşalım' sloganıyla kurslarımızın açılışını yapmış oluyoruz. Hayırlı olsun, güzel olsun, bereketli olsun." ifadelerini kullandı.

Çocukların okuduğu Kur'an'ı dinleyen Sarıkaya, daha sonra küçük öğrencilere elifba dersi verdi. (Ebubekir Yavuz- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER