A A A

"Ebeveynler ve eğitimciler çocukları temiz fıtrat üzerine yetiştirmeli"

Eklenme : 2017-06-12 14:06

ANKARA - İkra Eğitim ve Yardımlaşma Derneğine bağlı 'Yarım Elma Kreşi'nin minikleri, sene sonu etkinliği çerçevesinde bir gösteri yaptı.

Ankara'da faaliyetlerde bulunan İkra Eğitim ve Yardımlaşma Derneğine bağlı 'Yarım Elma Kreşi' 4-6 yaş arası öğrencileri tarafından hazırlanan sene sonu gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

Programda bir konuşma yapan İkra Eğitim ve yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Alpsoy, şunları ifade etti:

"Gerçekten de bugün hem bizler için hem de ailelerimiz için özel ve anlamlı bir gün yaşıyoruz. Her çocuk ayrı bir dünyadır. Yarının geleceği olan çocuklarımız ile birlikte bu hayırlı yola koyulduk, bu yoldaki şiarımız Hz. Muhammed'in 'sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir' hadis-i şerifini düstur edinerek hizmetimize başladık. Peygamberimizin buyurduğu gibi, 'Her çocuk İslam fıtratı üzerine doğar.' Anne ve babaların ve biz eğitimcilerin, çocukları bu tertemiz fıtrat üzerine yetiştirme zorunluluğumuz vardır. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, geleceğimizdir."

Program, Alpsoy'un konuşmasının ardından miniklerin birbirinden anlamlı hazırladıkları gösterilerle devam etti.

Yarım Elma Kreşinin 11'i kız 11'i erkek olmak üzere 22 öğrencisinin sahne aldığı gösterilerde ezberlenen Arapça ve Türkçe ayet, hadis, dualar okundu. Minikler, daha sonra cemaatle namaz kılıp, semazen gösterisi ve son olarak Kabe maketinin etrafında dönerek temsili tavaf yaptılar.

Minik çocukların yapmış oldukları bu gösteri, misafir ve aileleri hoşnut bırakırken, programın sonunda tüm çocuklara karneleri verilerek dua edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER