A A A

"Ebeveynler ve eğitimciler çocukları temiz fıtrat üzerine yetiştirmeli"

Eklenme : 2017-06-12 14:06

ANKARA - İkra Eğitim ve Yardımlaşma Derneğine bağlı 'Yarım Elma Kreşi'nin minikleri, sene sonu etkinliği çerçevesinde bir gösteri yaptı.

Ankara'da faaliyetlerde bulunan İkra Eğitim ve Yardımlaşma Derneğine bağlı 'Yarım Elma Kreşi' 4-6 yaş arası öğrencileri tarafından hazırlanan sene sonu gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.  

Programda bir konuşma yapan İkra Eğitim ve yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Alpsoy, şunları ifade etti:

"Gerçekten de bugün hem bizler için hem de ailelerimiz için özel ve anlamlı bir gün yaşıyoruz. Her çocuk ayrı bir dünyadır. Yarının geleceği olan çocuklarımız ile birlikte bu hayırlı yola koyulduk, bu yoldaki şiarımız Hz. Muhammed'in 'sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir' hadis-i şerifini düstur edinerek hizmetimize başladık. Peygamberimizin buyurduğu gibi, 'Her çocuk İslam fıtratı üzerine doğar.' Anne ve babaların ve biz eğitimcilerin, çocukları bu tertemiz fıtrat üzerine yetiştirme zorunluluğumuz vardır. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, geleceğimizdir."

Program, Alpsoy'un konuşmasının ardından miniklerin birbirinden anlamlı hazırladıkları gösterilerle devam etti.

Yarım Elma Kreşinin 11’i kız 11’i erkek olmak üzere 22 öğrencisinin sahne aldığı gösterilerde ezberlenen Arapça ve Türkçe ayet, hadis, dualar okundu. Minikler, daha sonra cemaatle namaz kılıp, semazen gösterisi ve son olarak Kabe maketinin etrafında dönerek temsili tavaf yaptılar.

Minik çocukların yapmış oldukları bu gösteri, misafir ve aileleri hoşnut bırakırken, programın sonunda tüm çocuklara karneleri verilerek dua edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER