A A A

Kahta'da Tarım Teknolojileri Fakültesi kurulacak

Eklenme : 2017-06-11 23:38

ADIYAMAN - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapılan yatırımlar ve yapılması beklenen projeler ile ilgili toplantı düzenlendi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Türkiye’de ilk defa açılacak olan Tarım Teknolojileri Fakültesinin Kahta’da hizmete gireceğini söyledi.

Kahta'da Tarım Teknolojileri Fakültesi kurulacak

Kahta Kaymakamlığı tarafından 2015 yılından bu yana düzenli olarak yapılan toplantının 4'üncüsü TBMM Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın Başkanlığında Kahta Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya; Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, İbrahim Halil Fırat, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkan Vekili Hamza Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen kurum amirleri, STK temsilcileri basın mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya tarafından Kahta’da yapımı tamamlanan projeler, yapılan yatırımlar ve yapılması beklenen projeler slayt eşliğinde tanıtıldı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Kahta’da gelecek vizyonu oluşturmaya çalıştıklarını kaydederek, “Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, teşkilatlarımızla, STK’larımızla, bürokrasisiyle, hep birlikte Kahta’nın ihtiyaçları, sorunları, bu sorunların çözümü noktasındaki önerileri, burada istişare edeceğiz. İstişarelere son derece önem veriyoruz. Düşüncesi ne olursa olsun hepimiz burada yaşıyorsak, burada en güzel hizmeti nasıl sunabiliriz hesabını hep birlikte yapacağız. Burada iyi bir uyum ve koordinasyon sağlamamız gerekiyor.” dedi.

Yapımı tamamlanan ve devam eden kamu yatırımlarının görüşüldüğü toplantıda konuşan TBMM Aydın, Kâhta’da gölet manzaralı 40 dönüm üzerinde sosyal donatıları ile birlikte “İbrahim Halil Mesire Alanı” adı altında büyük bir sosyal alanın inşa edileceğini söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Aydın, “Ebu Sadık Mesire alanı ile hemşerilerimiz rahat bir nefes aldı. Şimdi İbrahim Halil Mesire Alanını da başlatacağız. Burada 40 dönümlük bir alanda mesire yeri yapacağız. Projemiz ve her şey hazır. Kahtalı hemşerilerimiz ailecek dinlenebilecekler. Mesire alanında restaurant, kafe, yürüme yolu, oturma alanı, çocuk oyun alanı, kurban kesim yeri, otopark, voleybol sahası, basketbol sahası ve çay ocağı olacak.” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, “Bildiğiniz  gibi  Türkiye 2008 den beri küresel güçlerin hedefindedir, daha önce bu güçler Brezilya ve Arjantin’i hedef aldılar ve amaçlarına kısmen ulaştılar. Çünkü Türkiye, Brezilya ve Arjantin onların kirli oyunları bozan ülkelerdi. O ülkelerde çıkarttıkları eylem ve gösteriler ile devlet başkanlarını indirdiler. İşte o oyunlar bugün Türkiye’de sergilenmektedir. Türkiye üzerine oyunlar üzerine oyun oynadılar fakat hiç birinde başarılı olamadılar. Bizlerde tüm bunların farkında olup uyanık olmamız gerekir.” ifadelerini kullandı.

“Katar üzerinden Türkiye hedef alınıyor”

Son günlerde Katar üzerinden Türkiye'nin hedefe  alındığını ifade eden Boynukara, Katar olayının bir hırsızlık projesi olduğunu söyledi. Boynukara, “Türkiye bu hırsızlığa seyirci kalmadığından dolayı  Katar’ın yanında  durmaktadır. Onların Katar’a  yaptığı  bu yaptırımların tek sebebinin teröre destek verdiğinden dolayı yapıldığını iddia ediyorlar. Müslüman Kardeşler ve Hamas’tan bahsediliyor. Biri çıkıp söylesin Müslüman Kardeşler şurada şu terör olayını gerçekleştirdi. Hamas ise zaten son zamanlarda tümden sivil siyaset ile mücadelesini sürdürmektedir. Bunların ikisi de sivil siyaset üzerinden iktidar mücadelesi vermektedir. Bunlara örgüt dediklerine bakmayın ikisi de siyasi partidir. DAEŞ’i kimin ürettiğini, kimin peydahladığını biz gayet iyi biliyoruz, PKK’ya şu an gözümüzün önünde silah veriyor. Bizim açımızdan kimin teröre destek verdikleri açık  ve net. Bölgemizde terörün ana sorumlusu  ABD’nin Suriye ve Irak’ta uyguladığı kanlı ve kirli politikadır.”

Toplantı sonunda TBMM Başkanvekili Aydın Türkiye’de ilk defa açılacak olan Tarım Teknolojileri Fakültesinin Kahta’da hizmete gireceğini ve Hükümet Konağı civarında 650 metre uzunluğunda bir alt geçit ile üst kısmına da bir meydan yapılacağı müjdesini verdi. (Aydın Evren - İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER