A A A

Kahta'da Tarım Teknolojileri Fakültesi kurulacak

Eklenme : 2017-06-11 23:38

ADIYAMAN - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapılan yatırımlar ve yapılması beklenen projeler ile ilgili toplantı düzenlendi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Türkiye’de ilk defa açılacak olan Tarım Teknolojileri Fakültesinin Kahta’da hizmete gireceğini söyledi.

Kahta'da Tarım Teknolojileri Fakültesi kurulacak

Kahta Kaymakamlığı tarafından 2015 yılından bu yana düzenli olarak yapılan toplantının 4'üncüsü TBMM Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın Başkanlığında Kahta öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya; Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, İbrahim Halil Fırat, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkan Vekili Hamza özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen kurum amirleri, STK temsilcileri basın mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya tarafından Kahta'da yapımı tamamlanan projeler, yapılan yatırımlar ve yapılması beklenen projeler slayt eşliğinde tanıtıldı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Kahta'da gelecek vizyonu oluşturmaya çalıştıklarını kaydederek, "Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, teşkilatlarımızla, STK'larımızla, bürokrasisiyle, hep birlikte Kahta'nın ihtiyaçları, sorunları, bu sorunların çözümü noktasındaki önerileri, burada istişare edeceğiz. İstişarelere son derece önem veriyoruz. Düşüncesi ne olursa olsun hepimiz burada yaşıyorsak, burada en güzel hizmeti nasıl sunabiliriz hesabını hep birlikte yapacağız. Burada iyi bir uyum ve koordinasyon sağlamamız gerekiyor." dedi.

Yapımı tamamlanan ve devam eden kamu yatırımlarının görüşüldüğü toplantıda konuşan TBMM Aydın, Kâhta'da gölet manzaralı 40 dönüm üzerinde sosyal donatıları ile birlikte "İbrahim Halil Mesire Alanı" adı altında büyük bir sosyal alanın inşa edileceğini söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Aydın, "Ebu Sadık Mesire alanı ile hemşerilerimiz rahat bir nefes aldı. Şimdi İbrahim Halil Mesire Alanını da başlatacağız. Burada 40 dönümlük bir alanda mesire yeri yapacağız. Projemiz ve her şey hazır. Kahtalı hemşerilerimiz ailecek dinlenebilecekler. Mesire alanında restaurant, kafe, yürüme yolu, oturma alanı, çocuk oyun alanı, kurban kesim yeri, otopark, voleybol sahası, basketbol sahası ve çay ocağı olacak." dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, "Bildiğiniz gibi Türkiye 2008 den beri küresel güçlerin hedefindedir, daha önce bu güçler Brezilya ve Arjantin'i hedef aldılar ve amaçlarına kısmen ulaştılar. Çünkü Türkiye, Brezilya ve Arjantin onların kirli oyunları bozan ülkelerdi. O ülkelerde çıkarttıkları eylem ve gösteriler ile devlet başkanlarını indirdiler. İşte o oyunlar bugün Türkiye'de sergilenmektedir. Türkiye üzerine oyunlar üzerine oyun oynadılar fakat hiç birinde başarılı olamadılar. Bizlerde tüm bunların farkında olup uyanık olmamız gerekir." ifadelerini kullandı.

"Katar üzerinden Türkiye hedef alınıyor"

Son günlerde Katar üzerinden Türkiye'nin hedefe alındığını ifade eden Boynukara, Katar olayının bir hırsızlık projesi olduğunu söyledi. Boynukara, "Türkiye bu hırsızlığa seyirci kalmadığından dolayı Katar'ın yanında durmaktadır. Onların Katar'a yaptığı bu yaptırımların tek sebebinin teröre destek verdiğinden dolayı yapıldığını iddia ediyorlar. Müslüman Kardeşler ve Hamas'tan bahsediliyor. Biri çıkıp söylesin Müslüman Kardeşler şurada şu terör olayını gerçekleştirdi. Hamas ise zaten son zamanlarda tümden sivil siyaset ile mücadelesini sürdürmektedir. Bunların ikisi de sivil siyaset üzerinden iktidar mücadelesi vermektedir. Bunlara örgüt dediklerine bakmayın ikisi de siyasi partidir. DAEŞ'i kimin ürettiğini, kimin peydahladığını biz gayet iyi biliyoruz, PKK'ya şu an gözümüzün önünde silah veriyor. Bizim açımızdan kimin teröre destek verdikleri açık ve net. Bölgemizde terörün ana sorumlusu ABD'nin Suriye ve Irak'ta uyguladığı kanlı ve kirli politikadır."

Toplantı sonunda TBMM Başkanvekili Aydın Türkiye'de ilk defa açılacak olan Tarım Teknolojileri Fakültesinin Kahta'da hizmete gireceğini ve Hükümet Konağı civarında 650 metre uzunluğunda bir alt geçit ile üst kısmına da bir meydan yapılacağı müjdesini verdi. (Aydın Evren - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

2017-08-17 18:57:33

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

TÜM HABERLER

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.

Nusaybin'den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan ve kazımı halen devam eden bir tünel daha ortaya çıkarıldı.
TÜM HABERLER