A A A

Tunceli'de silah patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi

Eklenme : 2017-06-11 10:11

TUNCELİ - Tunceli'de PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda, silah, el yapımı patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi.

Tunceli'de silah patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, PKK'ye yönelik merkez mahalle ve kırsal alanlarda yapılan operasyonlarda silah, el yapımı patlayıcı ve kaçak sigaranın ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, 09.06.2017'de PKK'ye yönelik, merkez Bağlar Mahallesi'nde bir adreste yapılan aramada, gömülü vaziyette bir adet bixi makinalı tüfek, bir adet mayon kutusu ve kutu içerisinde kullanıma hazır vaziyette 25 adet fişek ele geçirildiği bildirildi.

Aynı tarihte merkez Ağaçdibi köyü kırsal alanında ihbar üzerine yapılan aramada. El yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 2 adet büyük tüp ve 2 adet pil bloğu ele geçirildiği kaydedildi.

PKK'nin finans kaynağına yönelik yürütülen çalışmalarda, merkez Kıran Mahallesi'nde şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada 67 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER