A A A

Tunceli'de silah patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi

Eklenme : 2017-06-11 10:11

TUNCELİ - Tunceli'de PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda, silah, el yapımı patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi.

Tunceli'de silah patlayıcı ve kaçak sigara ele geçirildi

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, PKK'ye yönelik merkez mahalle ve kırsal alanlarda yapılan operasyonlarda silah, el yapımı patlayıcı ve kaçak sigaranın ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, 09.06.2017'de PKK'ye yönelik, merkez Bağlar Mahallesi'nde bir adreste yapılan aramada, gömülü vaziyette bir adet bixi makinalı tüfek, bir adet mayon kutusu ve kutu içerisinde kullanıma hazır vaziyette 25 adet fişek ele geçirildiği bildirildi.

Aynı tarihte merkez Ağaçdibi köyü kırsal alanında ihbar üzerine yapılan aramada. El yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 2 adet büyük tüp ve 2 adet pil bloğu ele geçirildiği kaydedildi.

PKK'nin finans kaynağına yönelik yürütülen çalışmalarda, merkez Kıran Mahallesi'nde şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada 67 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildiği ifade edildi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER