A A A

LYS’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı

Eklenme : 2017-06-10 12:17

ELAZIĞ - Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı.

LYS’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı

Bugün saat 10.00'da başlayan Lisan Yerleştirme Sınavı (LYS)'ye giren üniversite adayı öğrenciler duygularını anlattı.

LYS-4'te ( Sosyal Bilimler) Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi alanlarda gerçekleştirilen sınavda öğrenciler 135 dakika süreyle toplam 90 soruyu yanıtlayacak. Elazığ'da sınava girecek öğrenciler duygu ve heyecanlarını İLKHA ile paylaştı.

Geçen yıl da LYS'ye girdiğini bundan dolayı fazla heyecanlı olmadığını ifade eden Burak Toyer (19), "Daha önce bir kere daha girmiştim bu sınava, tecrübeliyim yani. Heyecan var ama daha önce girdiğim için o kadar çok değil. Tam olarak hazırlık yapmadım. Yarım yamalak giriyorum. İnşallah olacak bir şeyler. YGS'de de heyecanım yoktu. " diye konuştu.

Bu yıl ilk defa sınava giren Ercan Karadağ (18), "Fazla heyecanlı değilim. YGS'de daha heyecanlıydım ilk defa bir üniversite sınava giriyordum. Bunda fazla heyecanım yok. Sınav için gerekli çalışmayı yaptım. Üniversiteye girmek isteyen birinin sürekli çalışması lazım. Sosyal dersi de ezber isteyen bir ders olduğu için kolay unutuluyor. Ailem bu yıl olmazsa seneye olur diyor." dedi.

Geçen yıl da sınava girdiğini ve hedefinin sınıf öğretmenliği olduğunu belirten Zeynep Tekindağ (18), "İkinci yılım, geçen yıl mezun oldum. Heyecanlı değilim. Ailem bana güveniyor, benden çok şey bekliyor. Onların istediği olmayınca da insan tabi ki de strese giriyor. Eylül ayından beri çalışıyorum. Elimden geleni yaptım. Biz hedef olarak hep en iyisini istiyoruz ama özellikle istediğim sınıf öğretmenliği." dedi.

Çocuğuyla sınava gelen Osman Şengül, gerekli nasihati yaptığını kaydederek, "Ben de biraz heyecanlıyım, herkes de var biraz. Hayırlısı olsun. O kadar çok önemli değil. Hayırlıysa olsun, değilse olmasın. Her şeyi kendisine açıkladık, artık kendisi bilir. Biz okumadığımız için köyde çiftçilik yapıyoruz çocuğumuza her şeyi anlattık, nasihatte bulunduk. Her şeyin hayırlısı diyoruz." şeklinde konuştu. (Ebubekir Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER