A A A

LYS’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı

Eklenme : 2017-06-10 12:17

ELAZIĞ - Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı.

LYS’ye girecek öğrenciler duygularını paylaştı

Bugün saat 10.00’da başlayan Lisan Yerleştirme Sınavı (LYS)’ye giren üniversite adayı öğrenciler duygularını anlattı.

LYS-4’te ( Sosyal Bilimler)  Tarih, Coğrafya-2, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi alanlarda gerçekleştirilen sınavda öğrenciler 135 dakika süreyle toplam 90 soruyu yanıtlayacak. Elazığ’da sınava girecek öğrenciler duygu ve heyecanlarını İLKHA ile paylaştı.

Geçen yıl da LYS’ye girdiğini bundan dolayı fazla heyecanlı olmadığını ifade eden Burak Toyer (19), “Daha önce bir kere daha girmiştim bu sınava, tecrübeliyim yani. Heyecan var ama daha önce girdiğim için o kadar çok değil. Tam olarak hazırlık yapmadım. Yarım yamalak giriyorum. İnşallah olacak bir şeyler. YGS’de de heyecanım yoktu. ” diye konuştu.

Bu yıl ilk defa sınava giren Ercan Karadağ (18), “Fazla heyecanlı değilim. YGS’de daha heyecanlıydım ilk defa bir üniversite sınava giriyordum. Bunda fazla heyecanım yok. Sınav için gerekli çalışmayı yaptım. Üniversiteye girmek isteyen birinin sürekli çalışması lazım. Sosyal dersi de ezber isteyen bir ders olduğu için kolay unutuluyor. Ailem bu yıl olmazsa seneye olur diyor.” dedi.

Geçen yıl da sınava girdiğini ve hedefinin sınıf öğretmenliği olduğunu belirten Zeynep Tekindağ (18), “İkinci yılım, geçen yıl mezun oldum. Heyecanlı değilim. Ailem bana güveniyor, benden çok şey bekliyor. Onların istediği olmayınca da insan tabi ki de strese giriyor. Eylül ayından beri çalışıyorum. Elimden geleni yaptım. Biz hedef olarak hep en iyisini istiyoruz ama özellikle istediğim sınıf öğretmenliği.” dedi.

Çocuğuyla sınava gelen Osman Şengül, gerekli nasihati yaptığını kaydederek, “Ben de biraz heyecanlıyım, herkes de var biraz. Hayırlısı olsun. O kadar çok önemli değil. Hayırlıysa olsun, değilse olmasın. Her şeyi kendisine açıkladık, artık kendisi bilir. Biz okumadığımız için köyde çiftçilik yapıyoruz çocuğumuza her şeyi anlattık, nasihatte bulunduk. Her şeyin hayırlısı diyoruz.” şeklinde konuştu. (Ebubekir Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER